Cea mai bună jucătoare de tenis din România la categoria Under-19 este constănțeanca Elena Zaharia. De curând ea a devenit și numărul 1 mondial la această categorie de vârstă și numărul 47 în clasamentul seniorilor.

Elena are doar 17 ani și deja promite să scrie istorie pentru România.

Iată ce scrie site-ul World Table Tennis despre Elena Zaharia:

Senzaționala româncă Elena Zaharia a ajuns deja să concureze cu ea însăși. A câștigat 6 titluri la single în ultimele 12 luni. Și este pur și simplu cea mai dominantă jucătoare de tenis de masă de la juniori. Drept răsplată a primit 141 de puncte care i-au oferit un salt până pe prima poziție în clasamentul celor mai bune jucătoare de tenis de masă de la juniori sub 19 ani. Românca a pierdut în finala competiției Youth Contender Linz 2022, dar a fost un meci extraordinar de strâns, primul după revenirea ei dintr-o accidentare la gleznă. Noua ei poziție în clasament e fix ce-i trebuie pentru a o impulsiona să revină 100% în competiții. Zaharia este una dintre cele mai consecvente jucătoare din categoria ei de vârstă.”

Publicitate
Energia Residence apartamente de vanzare Constanta

Publicitate
Zen Residence – Constanta, apartamente de 2 - 3 camere direct dezvoltator imobiliar