Simona Halep a dus scorul la 2-1 în partida de FED Cup, contra Cehiei, după victoria cu Karolina Pliskova. La scurt timp după primul meci al zilei de duminică, numărul 3 mondial a vorbit, pentru Telekom Sport, despre meciul cu Pliskova.

Suprafaţa verde i-a pus probleme Simonei, dar în final a reuşit să încheie cu două victorii din tot atâtea partide: „Nu e uşor pe acest teren, dar m-am simţit foarte bine şi am luptat până la capăt. Mi-au dorit foarte mult să câştig. Nu e uşor să fiu ofensivă cu Karolina, e foarte greu să intru şi eu în minge şi să dau tare. Am încercat să mă apăr foarte bine.

Nu ştiu dacă este un complex, dar mereu avem meciuri grele. Mă bucur că de această dată am câştigat eu în Fed Cup. Data trecută m-a învins ea, la mine acasă, iar acum e 1-1. Mereu meciurile din TOP 5 sunt ca o finală de Mare Şlem. Eu sper să câştigăm confruntarea cu meciul de simplu”, a spus Simona Halep, conform sursei citate.

Sursa: www.mediafax.ro

Publicitate
Energia Residence apartamente de vanzare Constanta

Sursa foto: Realitatea.net

Publicitate
Zen Residence – Constanta, apartamente de 2 - 3 camere direct dezvoltator imobiliar

Ne puteți urmări și pe Facebook, Twitter sau Google News!

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Introduceți aici numele dvs.