Publicitate
Solid House apartamente si studiouri de vanzare Constanta
În perioada 19-23 aprilie, la Bascov, s-a desfășurat competiția Cupa României (etapa de calificare) unde au participat 250 de sportivi ce au reprezentat aproximativ 30 de cluburi.

Clasarea sportivilor CSO Ovidiu a fost una frumoasă, ei ocupând locuri fruntașe la diferite categorii.

Astfel, la juniori 3, Alexandra Cepreaga și Berbec Dinu s-au clasat pe podium, pe locul III.

La juniori, o sportivă de doar 13 ani, Ioana Țurcanu, a obținut locul III, ea concurând cu sportive de 20 de ani.

Publicitate
Energia Residence apartamente de vanzare Constanta

Brândușa Țurcanu a obținut titlul Cupa României la categoria 80 kg feminin.

De asemenea, și Ionut Tuca a primit titlul Cupa României la categoria 96 kg masculin.

Din lotul CSO Ovidiu a fost remarcat și sportivul Andrei Botezatu care a fost selecționat pentru Lotul României din Bistrița.

Felicitări tuturor sportivilor, domnului antrenor Simineanu Eduard, dar și domnului primar George Scupra care investește în performanta tinerilor din orașul Ovidiu.

Pub
Zen Residence – Constanta, apartamente de 2 - 3 camere direct dezvoltator imobiliar