Alertă pe o plajă din Olimp: doi turiști, la un pas de înec, au fost salvați!

Olimp
În stațiunea Olimp, în zona Steaua de mare, duminică, 17 august, a avut loc un accident prin submersie în care au fost implicate două persoane.
La fața locului au intervenit resursele SAJ, pentru acordarea primului ajutor și transportul victimelor la unitatea medicală. Autoritățile recomandă prudență maximă la scăldat.
UPDATE 1:
Cele două persoane sunt turiști din județul Prahova. Cei doi sunt conștieni, stabili și au primit asistență medicală la locul solicitării.
Sursă foto: Freepik.com
Citește și:






