Anunț important al Primăriei Ovidiu. Cum ajunge Lumina Sfântă la fiecare locuitor al orașului

Știrile zilei
Cu ocazia Sfintelor Sărbători de Paști, primăria Ovidiu, în colaborare cu bisericile de pe raza UAT Ovidiu vine în întâmpinarea credincioșilor.
Astfel, prin dispoziția primarului George Scupra, în seara de Înviere, sâmbătă noapte spre duminică, intervalul orar 00:00 – 01:00, Lumina Sfântă și pasca vor fi aduse pe fiecare stradă din orașul Ovidiu, de către voluntarii coordonați de Comandamentul Situații de Urgență.
De asemenea, voluntarii vor fi însoțiți de preotul paroh al fiecărei biserici pe zona arondată acestuia, iar reprezentanții Poliției Naționale, Poliției Locale și ai OVI-PROTECT vor supraveghea desfășurarea în bune condiții a întregii acțiuni.
Autoritățile locale îi anunță pe cei care locuiesc la case, să rămână în curte, până la sosirea voluntarului, pentru a păstra distanța socială.
În ceea ce îi privește pe locuitorii de la bloc, administratorul, sau un delegat al acestuia, va ieși în fața blocului pentru a primi Lumina de la voluntari. Administratorul/delegatul va distribui Lumina, tuturor locatarilor din bloc.
Citește și:
Primăria Ovidiu sprijină producătorii agricoli locali
Primăria Ovidiu prezintă activitățile desfășurate în luna martie







