za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » ȘOCANT! Poliția Animalelor a demarat o anchetă: Muncitori asiatici, acuzați că MĂNÂNCĂ PISICILE oamenilor

ȘOCANT! Poliția Animalelor a demarat o anchetă: Muncitori asiatici, acuzați că MĂNÂNCĂ PISICILE oamenilor

ȘOCANT! Poliția Animalelor a demarat o anchetă: Muncitori asiatici, acuzați că MĂNÂNCĂ PISICILE oamenilor

Știrile zilei

04.06.2022

De către Redacția Ziarul Amprenta

Poliția Animalelor a fost sesizată după ce un cetățean din Asia a omorât o pisică pe care a legat-o la rucsac. În acest caz a fost demarată o anchetă.

„Atenție pe zona Baciu, țineți-vă animalele în casă! Azi dimineață în zona Panemar, tatăl meu a văzut un asiatic ce avea agățat de rucsac un pisic mort, era cu mai multe culori, atârnat de picioarele din spate, încă mai curgea sânge din el și mergea înspre Baciu. Era în coloana, a strigat din mașină la el, iar asiaticul râdea și îi făcea semne că e pentru mâncat.

Încercăm să aflăm dacă sunt camere de supraveghere la Panemar, va fi sesizată poliția și sperăm să îl identifice și să plătească penal idiotul.

Cei care vă lăsați pe afara pisicile sau câinii vă rog aveți grijă de ei, că sunt tot mai mulți asiatici în Cluj și pentru ei e normal să îi mănânce. Din pacăte cred că mulți amărâți ai străzii pică victimele lor și cu siguranță vor prinde tot ce pot, deci și cei lăsați la plimbare afară nesupravegheați sunt în pericol. Partea și mai proastă e că oamenii de pe stradă se uitau mirați la el, dar nimeni nu a făcut nimic”, a scris Beatrice Tobias în grupul de Facebook „Protecția Animalelor Cluj”.

Beatrice Tobias

Beatrice Tobias

Poliția Animaleror a anunțat declanșarea unei anchete supă ce polițiștii au primit sesizare.

„În cursul zilei de astăzi, 3 iunie, polițiștii Biroului pentru Protecția Animalelor au fost sesizați telefonic cu privire la faptul că, pe strada Calea Baciului, din municipiul Cluj-Napoca a fost observat un bărbat, de o altă naționalitate, care ar fi avut agățat asupra rucsacului un exemplar felin ce părea a prezenta leziuni, cel mai probabil animalul fiind decedat.

În baza sesizării, polițiștii au demarat o anchetă, în vederea stabilirii tuturor aspectelor reclamate, identificării persoanei în cauză, urmând ca odată cu clarificarea tuturor circumstanțelor să fie dispuse măsurile legale”.

Sursa: https://www.facebook.com/groups/anim.cluj/posts/7829852260373164

Citește și:

Legea intră astăzi în vigoare: Pedepse mult mai dure pentru protecția animalelor

Etichete:

  • anchetă
  • pisici
  • Poliția Animalelor
Articole similare

Știrile zilei

La noapte sunt Sânzienele: Cum își poți visa ursitul fetele tinere 23.06.2026

Pe 24 iunie, românii sărbătoresc Sânzienele sau Drăgaica, așa cum este cunoscută în sudul țării, asociată cu Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul. Este momentul când cerurile se deschid, iar fetele nemăritate își pot visa ursitul.În tradiția populară românească, Sânzienele sau Drăgaicele sunt …

Știrile zilei

Container din SUA, scanat în Portul Constanța Sud-Agigea: Alcool și bunuri ascunse, descoperite de vameși 23.06.2026

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Portuară Cargoscan au desfășurat, în cursul zilei de ieri, 22 iunie, o acțiune de verificare, cu ansamblul mobil de scanare a autovehiculelor și containerelor, a bunurilor dintr-un container sosit din Statele Unite ale Americii, …

Justiție

Bărbatul care și-a expus organul genital pe o stradă din Tortoman merge la închisoare! Iată ce pedeapsă a primit 23.06.2026

Polițiștii din cadrul Poliției orașului Cernavodă au identificat un bărbat, de 49 de ani, din Tortoman, pe numele căruia Judecătoria Medgidia a emis un mandat de executare a pedepsei de un an și 10 luni de închisoare! Bărbatul (Cristian C.) a …

De la același autor

Top Articole

FOTO VIDEO Constănțeanul Andrei Timaru, a doua oară CAMPION NAȚIONAL la dublu alături de Ianis Ghiulea, la Campionatele Naționale de Tenis U14 03.05.2025

Tenismenul Andrei Timaru a reușit performanța de a deveni pentru a doua oară anul acesta campion național al României la Campionatele Naționale de Tenis U14, alături de colegul său Ianis Ghiulea, legitimat la Academia Victor Hănescu. Turneul organizat de Federația Română …

Sport

FOTO VIDEO Constănțeanul Andrei Timaru, campion NAȚIONAL la dublu și locul 3 la simplu, la Campionatele Naționale Individuale U14 12.01.2025

În perioada 6 - 11 ianuarie s-au desfășurat la București, la Complexul Sportiv Ion Țiriac, Campionatele Naționale Individuale Indoor U14. La această compeție importantă, organizată de Federația Română de Tenis în parteneriat cu Fundația Țiriac, tenismenul constănțean Andrei Timaru a …

Știrile zilei

Ziarul Amprenta vă dorește un An Nou fabulos! La mulți ani! 31.12.2024

Ziarul Amprenta dorește tuturor cititorilor și colaboratorilor un An Nou prosper, cu multe bucurii și împliniri alături de cei dragi!   Vă mulțumim tuturor pentru că ne urmăriți! Echipa Ziarului Amprenta vă urează ”La mulți ani 2025”! Foto: freepik.com

Ultimele Știri
Frații Pavăl, de la Dedeman, preiau grupul Carrefour! Consiliul Concurenței a autorizat tranzacția

Economie

Frații Pavăl, de la Dedeman, preiau grupul Carrefour! Consiliul Concurenței a autorizat tranzacția 23.06.2026
UM 02049 Constanţa ANGAJEAZĂ personal civil: Postul scos la concurs NU necesită vechime în muncă

Locuri de muncă

UM 02049 Constanţa ANGAJEAZĂ personal civil: Postul scos la concurs NU necesită vechime în muncă 23.06.2026
La noapte sunt Sânzienele: Cum își poți visa ursitul fetele tinere

Știrile zilei

La noapte sunt Sânzienele: Cum își poți visa ursitul fetele tinere 23.06.2026
Container din SUA, scanat în Portul Constanța Sud-Agigea: Alcool și bunuri ascunse, descoperite de vameși

Știrile zilei

Container din SUA, scanat în Portul Constanța Sud-Agigea: Alcool și bunuri ascunse, descoperite de vameși 23.06.2026
Bărbatul care și-a expus organul genital pe o stradă din Tortoman merge la închisoare! Iată ce pedeapsă a primit

Justiție

Bărbatul care și-a expus organul genital pe o stradă din Tortoman merge la închisoare! Iată ce pedeapsă a primit 23.06.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.