
Știrile zilei
Maria Alexandra Dănilă, singura româncă ce a escaladat Everestul, a devenit Cetățean de Onoare al Municipiului Mangalia
Consilierii locali din Mangalia au aprobat ieri, 16 septembrie 2024, la ultima ședință ordinară a actualului mandat, acordarea titlului de cetățean de onoare Mariei Alexandra Dănilă, pentru contribuția adusă la promovarea imaginii municipiului pe plan național și internațional. Potrivit preambulului hotărârii …
