
Știrile zilei
Alpinista Maria Dănilă din Mangalia, o nouă VICTORIE: A pășit pe al doilea cel mai înalt munte de pe Pământ. Colega sa a MURIT lovită de o piatră c...
Maria Dănilă, alpinista din Mangalia, prima româncă ce a urcat pe Annapurna, Muntele ucigaș, bifează o nouă performanță: pe 11 august, la capătul unui traseu extrem de dificil, ea a pășit pe K2, al doilea cel mai înalt munte de …
