Mesajul președintelui Consiliului Județean Constanța, Florin Mitroi, la finalul anului 2025: în noul an, voi continua să lucrez cu responsabilitate și onestitate, pentru un județ mai bun, mai sigur și mai unit

Administrație locală
Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța, a transmis astăzi, 31 decembrie 2025, un mesaj către toți locuitorii județului, la trecerea dintre ani.
În mesajul adresat constănțenilor, președintele Florin Mitroi vorbește despre faptul că „schimbarea reală se construiește împreună, prin încredere, respect și implicare“.
De asemenea, Florin Mitroi a mai subliniat că „nimic durabil nu se face peste noapte“.
Redăm, în continuare, mesajul transmis de președintele CJC Florin Mitroi:
„Dragi constănțeni, la trecerea dintre ani, ne oprim pentru câteva clipe și ne gândim la ceea ce contează cu adevărat: familia, sănătatea și viitorul locului pe care îl numim acasă. A fost un an cu multă muncă, cu provocări, dar și cu pași înainte făcuți prin eforturi comune. Cred cu tărie că schimbarea reală se construiește împreună, prin încredere, respect și implicare. Nimic durabil nu se face peste noapte, dar fiecare lucru început și dus mai departe înseamnă speranță pentru județul Constanța. Vă mulțumesc pentru susținere și pentru faptul că rămâneți aproape. În noul an, voi continua să lucrez cu responsabilitate și onestitate, pentru un județ mai bun, mai sigur și mai unit. La mulți ani, Constanța! La mulți ani, dragi constănțeni! Florin Mitroi, președintele Consiliului Județean Constanța“.
Citește și








Un pamblicar ca și primarul de la Scărisoreanu care a promis la fel în campania electorală
Vin niște lachei care iau 15 lei taxă
Oare unde sînt banii din această taxă?!?
Și a văzut și Mitroi care este situația
Tîrgu din Constanța l-au lăsată pe mîna altui impostor (Cîrjaliu Bogdan) unde se cere o taxă de 100 de lei o sumă prea mare care nu are justificare