VIDEO Construcțiile de pe Plaja Mangalia, în vizorul Apelor Române! Ședință la Jupiter pe tema operatorilor din sudul litoralului

Administrație locală
Construcțiile operatorilor de pe Plaja Mangalia intră în vizorul Apelor Române, astăzi, 7 august 2026, la un hotel din stațiunea Jupiter, având loc o întrevedere pe tema demolării construcțiilor.
Informația a fost transmisă de viceprimarul cu atribuții de primar al municipiului Mangalia, Paul Foleanu, la finalul ședinței Consiliului Local Mangalia de astăzi.
Viceprimarul Paul Foleanu le-a spus consilierilor că va merge la această întâlnire pentru a-i susține pe operatorii de pe Plaja Mangalia, ei fiind „singurii mari contributori ai Mangaliei“, după închiderea Șantierului Naval Mangalia.
„Astăzi la Hotelul Poseidon va avea loc o întâlnire pe tema demolării (nr., construcțiilor) operatorilor de plajă din municipiul Mangalia de către cei de la Apele Române.
Vă spun că merg acolo să îi apăr, pentru că sunt cei care ne bagă taxe și impozite în bugetul local, sunt singurii maricontributori ai Mangaliei, pentru că șantierul nu mai este, care ne alimentează bugetul și ne oferă posiblitatea să ne plăti datoriile, merg alături de ei să îi apăr cu orice risc.
Că și-au pus șezlongurile aici și nu aici, nu mă interesează, mai sunt doar trei săptămâni de sezon estival. Cine vrea să vină cu mine la Jupiter este binevenit“, a spus viceprimarul referitor la operatorii de pe Plaja Mangalia.
OBSERVAȚII:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Citește și:






