SURPRIZĂ Procurorul Bogdan Ciprian Pîrlog se RETRAGE din cursa pentru ocuparea funcției de procuror-șef DIICOT

Justiție
Ministerul Justiției a luat act de decizia magistratului Bogdan Ciprian Pîrlog de a se retrage din cursa pentru ocuparea funcției de procuror-șef al Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (D.I.I.C.O.T.).
În continuare, magistratul Bogdan Ciprian Pîrlog candidează pentru ocuparea funcţiei de procuror general al Parchetului de pe lângă înalta Curte de Casaţie și Justiție.
Amintim, pentru ocuparea funcţiei de procuror-şef al Direcţiei de Investigare Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism participă următorii magistrați:
loana-Bogdana Albani, procuror şef serviciu în cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – structura centrală
Antonia Diaconu, procuror şef serviciu în cadrul Direcţiei de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Serviciul Teritorial Piteşti
Alina Albu, procuror şef al Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism
Codrin-Horaţiu Miron, procuror şef serviciu în cadrul Direcţiei deInvestigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Serviciul Teritorial Timişoara.
Sursa foto: presidency.ro
Citește și
Iată cine vrea să conducă DNA! Legături cu mega ancheta din Portul Constanța






