Adrian Veștea anunță că merge la întâlnire cu George Simion: Sunt un om al dialogului și al consensului

Politic
Premierul desemnat Adrian Veștea anunță că va merge la o discuție cu liderul AUR, George Simion.
Acesta a avut, luni, o declarație prin care i-a transmis că-l așteaptă la sediul AUR, până la ora 20.00, și doar dacă vine ar putea spera să primească voturile de la AUR.
„Sunt un om al dialogului și al consensului.
Înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion.
Când vine vorba de România și de rezolvarea unei crize fără precedent, îmi asum un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români. Este cred obligatoriu dacă vrem să avem, în adevăratul sens al cuvântului, un Guvern al României”.
Citește și:







