Deputatul AUR, Mohammad Murad, a anunțat că va vota guvernul Veștea dacă George Simion va lăsa la latitudinea parlamentarilor AUR decizia

Politic
În urmă cu puțin timp, într-o declarație oferită înainte de intrarea în plen deputatul AUR Constanța, Mohammad Murad a precizat, întrebat ce va face în această seară, că va vota Guvernul Veștea.
„Aș fi dorit (n.r. să existe acord pentru formarea unui Guvern), pentru că e nevoie de stabilitate, chiar avem probleme.
E mai important decât toate, nu putem face politică pe spatele oamenilor nevoiași.
În afaceri lucrurile merg foarte prost (…)
Eu personal voi vota (n.r. dacă Simion va lăsa la latitudinea parlamentarilor AUR decizia)”, a declarat Murad.
Murad a lăsat de înțeles că George Simion nu a dat încă un semnal clar parlamentarilor AUR în ceea ce privește votul de astăzi.





