CSM Constanța handbal
Echipa de handbal CSM Constanța s-a impus seara trecută în fața CSM București, într-un meci interzis cardiacilor, care s-a încheiat cu scorul de 30-29 (16-16 la pauză), în favoarea constănțenilor. Este cea de-a patra victorie pentru CSM Constanța în actualul sezon din Liga Zimbrilor.

După ce prima repriză s-a terminat la egalitate, jucătorii antrenați de George Buricea s-au mobilizat pe timpul pauzei și au intrat în cea de-a doua repriză cu forțe proaspete.

Ionuț Nistor a dat tonul, cu șase goluri după pauză, Vitaly Komogorov a orchestrat câteva atacuri letale, iar portarul Dan Vasile a închis poarta pentru adversari.

Pentru CSM Constanța au marcat: Ravnic 8, Nistor 7, Komogorov 4, Susanu 3, Stankovic 3, Nikolic 2, Brasseleur 2, Ilie 1.

Publicitate
Energia Residence apartamente de vanzare Constanta

Pentru CSM Constanța urmează o deplasare la Vaslui și apoi etapă intermediară pe teren propriu.

Publicitate
Zen Residence – Constanta, apartamente de 2 - 3 camere direct dezvoltator imobiliar

Ne puteți urmări și pe Facebook, Twitter sau Google News!