Farul Constanța
Farul Constanța se află în această perioadă în cantonamentul de pregătire al sezonului următor, ocazie cu care dispută mai multe meciuri amicale. Astăzi, Farul a disputat meciul contra Chindiei Târgoviște, urmând ca în seara aceasta să joace al doilea meci al zilei împotriva lui Csikszereda Miercurea Ciuc.

Meciul contra echipei Chindia Târgoviște a fost unul foarte strâns și echilibrat, însă șansele nu au fost de partea „marinarilor”.

Scorul a fost deschis de Farul, printr-un penalty fructificat de Morar în minutul 7. Au urmat apoi două goluri din partea adversarilor, în minutele 12 și 19, iar în minutul 26 Mladen a restabilit egalitatea, ducând scorul la 2-2.

Acesta a fost și scorul primei reprize, iar în cea de-a doua manșă meciul a fost la fel de competitiv. Golul decisiv a fost marcat de Chindia Târgoviște în minutul 90, ceea ce a adus înfrângerea pentru constănțeni cu scorul de 3-2 pentru adversari.

Publicitate
Energia Residence apartamente de vanzare Constanta

Pentru Farul Constanța mai urmează un meci astăzi, cel împotriva formației Csikszereda Miercurea Ciuc, la ora 18.00.