za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » Apele Române scot la licitație 44 de sectoare de plajă: În ce stațiuni se află acestea

Apele Române scot la licitație 44 de sectoare de plajă: În ce stațiuni se află acestea

Apele Române scot la licitație 44 de sectoare de plajă: În ce stațiuni se află acestea
Plajă Mamaia

Știrile zilei

02.03.2024

De către Mihaela Marin-Dubei

Administrația Națională „Apele Române” anunță că va scoate la licitație, în perioada 20-22 martie 2024, mai multe sectoare de plajă de pe litoralul românesc, ce nu au fost atribuite anul trecut.

Cele mai multe dintre acestea se află în Mamaia – 38 de subsectoare, în Constanța – 4 subsectoare, Saturn și Mangalia, câte un subsector.

Licitațiile vor avea loc după cum urmează:

  • Mamaia – în perioada 20-22 martie 2024, suprafețele licitate fiind cuprinse între 3.983 metri pătrați și 32.954 metri pătrați.
  • Constanța – pe 22 martie 2024, suprafețele fiind cuprinse între 7.786 metri pătrați și 15.434 metri pătrați
  • Saturn – 22 martie 2024, suprafața de 458 metri pătrați
  • Mangalia – 22 martie 2024, 1.801 metri pătrați.

Licitația este publică. Contractele odată semnate vor intra imediat în vigoare și vor fi valabile până pe 30 septembrie 2024.

Vă prezentăm în cele ce urmează sectoarele și subsectoarele de plajă ce vor fi scoase la licitație de DADL:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Citește și:

Au fost adjudecate alte 11 sectoare de plajă din Mamaia și Vama Veche: Cine sunt operatorii care au câștigat licitațiile

Încă 39 de subsectoare de plajă au fost închiriate în etapa a II-a de licitație publică pentru perioada 2023-2024

Etichete:

  • Constanța
  • Mamaia
  • Mangalia
  • licitație
  • Saturn
  • Apele Romane
Articole similare

Justiție

Șeful procurorilor anti-mafia din Constanța, stabilit MARȚI de CSM! Mandatul magistratului Camelia Mădălina Hira expiră la finele lunii 05.09.2026

Mandatul magistratului Camelia Mădălina Hira în funcția de procuror șef al DIICOT Constanța - structura procurorilor anti-mafia - expiră la finele lunii septembrie 2026, magistratul fiind numit în funcția de conducere la data de 20 septembrie 2023, pentru un mandat …

Știrile zilei

Marinar prins băut la bordul unui convoi de 4 nave, în zona Hârșova. Polițiștii au deschis dosar penal 05.09.2026

La data de 30 august 2026, polițiștii Postului de Poliție Transporturi Navale Hârșova au acționat, în cooperare cu Căpitănia Portului Hârșova, și au efectuat un control la bordul unui convoi format din 4 nave, care se afla în ancoră, la …

Știrile zilei

Dosar penal la Cernavodă după ce ape uzate provenite de la o spălătorie auto ar fi ajuns în Canalul Dunăre-Marea Neagră 05.09.2026

La data de 28 august 2026, polițiștii Postului de Poliție Transporturi Navale Cernavodă s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că un bărbat, în calitate de administrator al unei societăți comerciale, nu a luat măsurile necesare colectării apelor uzate, …

De la același autor

Știrile zilei

Arhiepiscopia Tomisului: Eveniment caritabil în Parcul de la Gară din Constanța pentru susținerea la școală a 1.000 de copii din mediul rural 04.09.2026

Parohia „Sfântul Ierarh Vasile cel Mare” Constanța si Cafe ROMA organizează, duminică 13 septembrie 2026, între orele 15.00 – 21.30, în Parcul de la Gară din Constanța, un amplu eveniment caritabil cu scopul de a sprijini 1.000 de copii defavorizați …

Știrile zilei

ULTIMA ORĂ: PSD Constanța organizează Conferința Județeană de Alegeri pe 11 septembrie, la Mangalia 04.09.2026

Consiliul Politic Județean al Organizației Județene PSD Constanța s-a întrunit vineri, 4 septembrie 2026, pentru stabilirea datei Conferinței Județene de Alegeri și a calendarului alegerilor pentru structurile interne ale organizației, se arată într-un comunicat de presă. În urma votului membrilor Consiliului …

Știrile zilei

VIDEO Imagini cu DETONAREA dronei cu încărcătură explozivă, la intrarea pe brațul Sulina 04.09.2026

Vineri, 4 septembrie, o echipă EOD din cadrul Forțelor Navale Române s-a deplasat, la bordul unei nave a Gărzii de Coastă, la aproximativ 5 mile marine est de intrarea pe brațul Sulina, pentru verificarea unui obiect plutitor suspect. În urma verificărilor, …

Comentarii

  1. fani spune:
    2 martie 2024 la 11:32

    Atentie mare ! Sectoarele unde nispul are peste 25 % din suprafata acoperit de scoici NU este PLAJA .Scurt .Plaja obligatoriu este numai acea suprafata acoperita de nisip FIN conform definitiei din Dictionarul limbii romane .Nu mai fiti cu totii analfabeti fratilor ….Chiria anuala in aceste cazuri sa fie 0 (zero) lei

    Răspunde
Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
Șeful procurorilor anti-mafia din Constanța, stabilit MARȚI de CSM! Mandatul magistratului Camelia Mădălina Hira expiră la finele lunii

Justiție

Șeful procurorilor anti-mafia din Constanța, stabilit MARȚI de CSM! Mandatul magistratului Camelia Mădălina Hira expiră la finele lunii 05.09.2026
Marinar prins băut la bordul unui convoi de 4 nave, în zona Hârșova. Polițiștii au deschis dosar penal

Știrile zilei

Marinar prins băut la bordul unui convoi de 4 nave, în zona Hârșova. Polițiștii au deschis dosar penal 05.09.2026
Dosar penal la Cernavodă după ce ape uzate provenite de la o spălătorie auto ar fi ajuns în Canalul Dunăre-Marea Neagră

Știrile zilei

Dosar penal la Cernavodă după ce ape uzate provenite de la o spălătorie auto ar fi ajuns în Canalul Dunăre-Marea Neagră 05.09.2026
FOTO VIDEO Confort Urban a reabilitat spațiul exterior al Școlii Gimnaziale Nr. 23 Constantin Brâncoveanu din Constanța

Administrație locală

FOTO VIDEO Confort Urban a reabilitat spațiul exterior al Școlii Gimnaziale Nr. 23 Constantin Brâncoveanu din Constanța 05.09.2026
FOTO Primăria Fântânele vine în sprijinul elevilor înainte de noul an școlar: ghiozdane cu rechizite și uniforme, oferite gratuit

Administrație locală

FOTO Primăria Fântânele vine în sprijinul elevilor înainte de noul an școlar: ghiozdane cu rechizite și uniforme, oferite gratuit 05.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.