Bicicliști sub influența alcoolului, prinși de polițiștii din Constanța! IPJ face precizări importante

Știrile zilei
Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Constanța trage un semnal de alarmă!
Dacă plecați la drum conducând o bicicletă sau o trotinetă electrică, IPJ Constanța reamintește faptul că este interzis să consumați băuturi alcoolice înainte și în timpul deplasării!

Ieri, din primele testări efectuate, polițiștii rutieri au depistat, în județul Constanța, 4 bicicliști aflați sub influența alcoolului.
„Chiar dacă nu discutăm despre reținerea permisului de conducere, sancțiunea contravențională există și este prevăzută cu amendă de până la 1620 de lei“, potrivit IPJ Constanța.
Sursa foto: freepik.com
Citește și







