Ce mesaj a transmis primarul comunei Adamclisi după decesul fostului viceprimar, Ion Dumitru

Știrile zilei
Întreaga comunitate din Adamclisi este în doliu după ce fostul viceprimar, Ion Dumitru, a murit în această dimineață. Primarul, împreună cu Consiliul Local Adamclisi și colectivul Primăriei Adamclisi au transmis un mesaj de condoleanțe.
„Cu profund regret anunțăm trecerea în neființă, mult prea devreme, a domnului consilier local al comunei Adamclisi , DUMITRU ION, fost viceprimar și primar interimar al comunei Adamclisi în perioada 2016-2024, perioada în care a fost tot timpul procupat de bunăstarea comunei noastre.
Condoleanțe familiei și multă putere să treacă prin aceste momente dificile.
Dumnezeu să îl odihnească în pace !
Regrete profunde„, a transmis primarul Ionuț Floca, Consiliul Local Adamclisi și colectivul Primăriei Adamclisi!
Înmormântarea va avea loc joi, 18 septembrie 2025.
Citește și:
Ion Dumitru, fostul viceprimar al comunei Adamclisi, va fi înmormântat joi







