Ce spune Florin Mitroi, președintele CJC, despre refuzul de a face parte din conducerea centrală a PNL

Politic
Florin Mitroi a refuzat să candideze pentru funcția de prim-vicepreședinte al PNL, afirmând că își dorește să rămână concentrat pe activitatea din Consiliul Județean, unde consideră că mai are multe de făcut.
„Președinții organizației PNL Brăila, Buzău, Galați, Ilfov mi-au propus să candidez pentru funcția de prim vice-president. Nu ! Știți că fac politica cetățeanului, consider că am de făcut multe lucruri aici în Consiliul Județean și că la momentul ăsta nu cred că pot să aduc eu o schimbare acolo“, a declarat Florin Mitroi, la finalul ședinței CJC din data de 23 iulie.
Citește și:







