za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » Constanța: O fabrică deținută de un cetățean chinez, scoasă la licitație pentru 7 MILIOANE de euro

Constanța: O fabrică deținută de un cetățean chinez, scoasă la licitație pentru 7 MILIOANE de euro

Constanța: O fabrică deținută de un cetățean chinez, scoasă la licitație pentru 7 MILIOANE de euro

Știrile zilei

10.06.2023

De către Ziarul Amprenta

Fabrica de produse ceramice pe care firma LONG WALL BRICK SRL, aflată în prezent în faliment, o deține în județul Constanța, a fost scoasă la licitație pentru suma de șapte milioane de euro. 

MAESTRO S.P.R.L., lichidator judiciar al LONG WALL BRICK SRL, cu sediul social în Ovidiu, strada Tulcei nr. 12, birou nr. 1, organizează licitație publică în data de 29 iunie 2023 si ulterior în fiecare zi de joi a săptămânii, ora 15:00, până la adjudecare, la sediul lichidatorului din Constanța, strada Dr. Aristide Caratzalli nr. 24, pentru vânzarea bunului din patrimoniul debitoarei, respectiv fabrica de produse ceramice prin ardere (linie de producție) în special a tiglelor, a cărămizilor, a cărămizilor refractare, cu o productie mai mare de 75 tone/zi.

Prețul de pornire la licitatie va fi 7.000.000 euro, fără TVA.

Potenţialii ofertanţi trebuie să depună cu o zi înainte de ziua licitaţiei, până la ora 11:00, la sediul lichidatorului judiciar, documentația de participare la licitație.

Detalii suplimentare privind capacitatea tehnică a fabricii, bunurile care o compun, caietele de sarcini, cuprinzând condițiile și regulamentul de participare la licitație se pot obține de la sediul MAESTRO S.P.R.L. din Constanța, Str. Dr. A. Karatzalli, nr. 24, Jud. Constanța.

Câteva imagini din incinta fabricii pot fi vizualizate în cele ce urmează:

Relații suplimentare se pot obține la numărul de telefon 0241/488.238, e-mail: [email protected].

Potrivit listafirme.ro, site consultat în data de 10 iunie 2023, firma care se află în prezent în faliment a fost înființată în 2007 și avea ca obiect de activitate „Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă”.

Acționarul unic al firmei este cetățeanul chinez Gao Lihong, iar administratori, alături de Gao Lihong, sunt Yang Xiaoyan și Zhang Hao.

Firma nu a avut activitate, fiind raportate datorii de 28 245 260 lei.

LONG WALL BRICK SRL

LONG WALL BRICK SRL

OBSERVAȚII:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Etichete:

  • Yang Xiaoyan
  • Zhang Hao
  • fabrică
  • cărămidă
  • țiglă
  • MAESTRO S.P.R.L.
  • LONG WALL BRICK SRL
  • Gao Lihong
Articole similare

Justiție

Primarul Chițac, vești de la Curtea Supremă, în procesul cu fostul city manager Felicia Ovanesian! Ce transmite Înalta Curte 01.09.2026

Primarul Vergil Chițac primește vești de la Înalta Curte de Casație și Justiție, Curtea Supremă de Justiție a României, în procesul intentat fostului city manager, actual consilier local Felicia Ovanesian, litigiu pierdut de edil în primă instanță, la Tribunalul Constanța.Potrivit …

Justiție

Iată cum și de ce au dizolvat judecătorii din Constanța o societate din grupul Damen Mangalia! MOTIVARE 01.09.2026

Judecătorii de la Tribunalul Constanța, Secția a II-a Civilă a instanței, au motivat hotărârea prin care au dispus dizolvarea unei societăți din grupul Damen Mangalia, compania falimentară care operează Șantierul Naval Mangalia!Amintim, hotărârea de dizolvare a societății din grupul Damen …

Justiție

Judecătoria Constanța, anunț important în cazul Teodorei, tânăra care și-a pierdut viața după o naștere într-un spital privat din oraș! S-a fixat z... 01.09.2026

Judecătoria Constanța a finalizat ieri, 31 august 2026, cercetarea specifică (în faza Camerei preliminare) în dosarul Teodorei M., tânăra mămică ce și-a pierdut viața la finele lunii ianuarie 2018, după o naștere într-un spital privat din Constanța. Astfel, potrivit datelor oficiale …

De la același autor

Știrile zilei

Bărbat de 76 de ani dispărut dintr-o comună din județul Tulcea depistat după mobilizarea rapidă a polițiștilor 31.08.2026

În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Tulcea, bărbatul în vârstă de 76 de ani, a cărui dispariție a fost sesizată astăzi, 31 august, a fost identificat și găsit în siguranță. La data de 31 august …

Sport

Șapte canotori de la CSM Constanța, la Campionatele Europene de tineret din Polonia 31.08.2026

Tinerii canotori de la CSM Constanța se pregătesc pentru o nouă competiție internațională importantă. După participarea a trei sportivi ai clubului la Campionatele Mondiale de canotaj de la Amsterdam, atenția se îndreaptă acum către Campionatele Europene de tineret, programate în …

Sport

Lionel Messi îşi încheie cariera internaţională: „După tot acest timp scurs de la finală, după ce m-am gândit îndelung, vreau să vă anunţ pe toţi c... 31.08.2026

După mai bine de 20 de ani petrecuţi în naţionala Argentinei, Lionel Messi şi-a anunţat astăzi retragerea din fotbalul internaţional, la vârsta de 39 de ani. Căpitanul argentinian, cel mai bun marcator şi jucătorul cu cele mai multe selecţii din istoria …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
Primarul Chițac, vești de la Curtea Supremă, în procesul cu fostul city manager Felicia Ovanesian! Ce transmite Înalta Curte

Justiție

Primarul Chițac, vești de la Curtea Supremă, în procesul cu fostul city manager Felicia Ovanesian! Ce transmite Înalta Curte 01.09.2026
Iată cum și de ce au dizolvat judecătorii din Constanța o societate din grupul Damen Mangalia! MOTIVARE

Justiție

Iată cum și de ce au dizolvat judecătorii din Constanța o societate din grupul Damen Mangalia! MOTIVARE 01.09.2026
Judecătoria Constanța, anunț important în cazul Teodorei, tânăra care și-a pierdut viața după o naștere într-un spital privat din oraș! S-a fixat ziua pronunțării

Justiție

Judecătoria Constanța, anunț important în cazul Teodorei, tânăra care și-a pierdut viața după o naștere într-un spital privat din oraș! S-a fixat ziua pronunțării 01.09.2026
Laura Cocor, fostă șefă în Spitalul Cernavodă, ar putea SCĂPA azi de dosarul de la DNA! Iată ce vor analiza judecătorii

Justiție

Laura Cocor, fostă șefă în Spitalul Cernavodă, ar putea SCĂPA azi de dosarul de la DNA! Iată ce vor analiza judecătorii 01.09.2026
Bărbat de 76 de ani dispărut dintr-o comună din județul Tulcea depistat după mobilizarea rapidă a polițiștilor

Știrile zilei

Bărbat de 76 de ani dispărut dintr-o comună din județul Tulcea depistat după mobilizarea rapidă a polițiștilor 31.08.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.