za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » Constanța: Un apartament de pe Baba Novac, scos la licitație la cererea unei firme din Galați. Proprietarii, executați silit după un proces început în urmă cu aproape 20 de ani

Constanța: Un apartament de pe Baba Novac, scos la licitație la cererea unei firme din Galați. Proprietarii, executați silit după un proces început în urmă cu aproape 20 de ani

Constanța: Un apartament de pe Baba Novac, scos la licitație la cererea unei firme din Galați. Proprietarii, executați silit după un proces început în urmă cu aproape 20 de ani
strada Baba Novac nr. 167A, Constanța

Știrile zilei

28.06.2026

De către Ziarul Amprenta

Un apartament cu trei camere din municipiul Constanța va fi scos la licitație publică în cadrul unei proceduri de executare silită, prețul de pornire fiind stabilit la 55.000 de euro.

Potrivit publicației de vânzare imobiliară întocmite la data de 15 iunie 2026 de Societatea Civilă Profesională de Executori Judecătorești Dușu și Asociații, licitația va avea loc în data de 10 iulie 2026, începând cu ora 09:00, la sediul executorului judecătoresc din municipiul Constanța.

Imobilul este situat pe strada Baba Novac nr. 167A, are trei camere și dependințe, având și o cotă indiviză de 16 metri pătrați din terenul aferent.

Potrivit documentelor de executare, apartamentul aparține debitorilor L. M. și L. L., iar executarea silită a fost solicitată de societatea ALTSTIL CONSTRUCT SRL, în baza unei sentințe civile pronunțate de Tribunalul Galați în anul 2010, completată ulterior printr-o altă hotărâre și rămasă definitivă prin decizia Curții de Apel Galați din 30 mai 2011.

Prețul de pornire al licitației a fost stabilit în baza unui raport de expertiză întocmit de un evaluator autorizat și depus la dosarul execuțional.

Conform extrasului de carte funciară emis de Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Constanța, asupra imobilului sunt înscrise mai multe sarcini, printre care un drept de ipotecă în favoarea Băncii Comerciale Intesa Sanpaolo România SA, precum și somația imobiliară emisă în cadrul dosarului de executare.

Executorul judecătoresc îi somează pe toți cei care pretind vreun drept asupra imobilului să îl aducă la cunoștință înainte de data licitației. Totodată, persoanele interesate să participe la procedura de vânzare trebuie să se prezinte la data, ora și locul stabilite, având asupra lor actul de identitate și depunând ofertele de cumpărare în condițiile prevăzute de lege.

Licitația face parte din procedura de executare silită desfășurată în conformitate cu prevederile Codului de procedură civilă, iar anunțul a fost publicat atât la sediul executorului judecătoresc și al instituțiilor competente, cât și în Registrul electronic de publicitate a vânzării bunurilor supuse executării silite.

Publicația de vânzare completă poate fi consultată în cele ce urmează:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Societatea ALTSTIL CONSTRUCT SRL, cea care solicită vânzarea imobilului pentru recuperarea unor creanțe are sediul în Galați, a fost înființată în 1995, iar obiectul de activitate „Alte lucrări speciale de construcții”. Acționarul unic și administratorul societății este Maxim Corin.

OBSERVAȚII:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal. Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:

Constanța: Un imobil din Viile Noi, scos la vânzare într-un dosar de executare silită la jumătate de preț

Etichete:

  • Constanța
  • Oficiul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Constanţa
  • Dosar de executare silită
  • licitație Constanța
  • apartament strada Baba Novac
  • SC ALTSTIL CONSTRUCT SRL
Articole similare

Justiție

DIICOT Tulcea are un șef nou! Procurorul Lorin Tabîrța a primit delegare 6 luni 03.09.2026

DIICOT Tulcea are un șef nou! Secţia pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) a hotărât delegarea în funcția de procuror-șef al Biroului teritorial Tulcea din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) a lui …

Justiție

Serviciul de Probațiune Constanța marchează cei 25 de ani de probațiune în România prin operaționalizarea Centrului Multifuncțional Valu lui Traian... 03.09.2026

25 de ani de probațiune în România: un sfert de secol în slujba comunității, anunță Serviciul de Probațiune Constanța prin reprezentanții săi, care arată că Sistemul de Probațiune din România marchează astăzi, 3 septembrie 2026, 25 de ani de activitate, „un …

Știrile zilei

Vești bune! Punctul de trecere Orlivka – Isaccea a fost DEBLOCAT! Traficul a fost reluat etapizat 03.09.2026

Garda de Coastă informează participanții la traficul transfrontalier că, începând cu data de 02.09.2026, ora 19.00, traficul cu bacul peste fluviul Dunărea, la Punctul de Trecere a Frontierei Isaccea – Orlivka, a fost reluat etapizat! Traficul se desfășoară în condiții de …

De la același autor

Administrație locală

FOTO Echipele de la SC Confort Urban SA asfaltează carosabilul pe strada Dorobanților din cartierul Faleza Nord, pe tronsonul cuprins între strada ... 03.09.2026

SC Confort Urban SA anunță că astăzi și mâine se asfaltează carosabilul pe strada Dorobanților din cartierul Faleza Nord, pe tronsonul cuprins între strada Unirii și bulevardul Mamaia, iar traficul rutier este restricționat total. "Recomandăm conducătorilor auto să evite, astăzi și …

Constanța Imobiliară

O firmă din Lumina vrea să investească în Năvodari. Cine deține firma și ce proiect va fi realizat 03.09.2026

Un teren de 20.000 de metri pătrați situat în extravilanul orașului Năvodari este propus pentru introducerea în intravilan și dezvoltarea unei zone cu destinație industrială. Investiția este prevăzută într-un proiect de Plan Urbanistic Zonal (PUZ) inițiat de SC MIGALUC COM SRL. Acționarul unic …

Știrile zilei

Astăzi este ziua de naștere a primarului comunei Poarta Albă, Vasile Delicoti 03.09.2026

Astăzi, 3 septembrie 2026, primarul comunei Poarta Albă, Vasile Delicoti, își sărbătorește ziua de naștere. Edilul localității împlinește 53 de ani.  Primarul Vasile Delicoti, aflat la al cincilea mandat în fruntea localității, a reușit să să dezvolte comuna pe toate palierele, …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
Întâlnire de lucru despre proiectul de înnisipare a Plajei 2 Mai! Ce a transmis Primăria Limanu

Administrație locală

Întâlnire de lucru despre proiectul de înnisipare a Plajei 2 Mai! Ce a transmis Primăria Limanu 03.09.2026
DIICOT Tulcea are un șef nou! Procurorul Lorin Tabîrța a primit delegare 6 luni

Justiție

DIICOT Tulcea are un șef nou! Procurorul Lorin Tabîrța a primit delegare 6 luni 03.09.2026
Serviciul de Probațiune Constanța marchează cei 25 de ani de probațiune în România prin operaționalizarea Centrului Multifuncțional Valu lui Traian: Program de reintegrare privind accidentele rutiere derulat chiar de astăzi!

Justiție

Serviciul de Probațiune Constanța marchează cei 25 de ani de probațiune în România prin operaționalizarea Centrului Multifuncțional Valu lui Traian: Program de reintegrare privind accidentele rutiere derulat chiar de astăzi! 03.09.2026
FOTO Echipele de la SC Confort Urban SA asfaltează carosabilul pe strada Dorobanților din cartierul Faleza Nord, pe tronsonul cuprins între strada Unirii și bulevardul Mamaia. Traficul rutier este restricționat TOTAL!

Administrație locală

FOTO Echipele de la SC Confort Urban SA asfaltează carosabilul pe strada Dorobanților din cartierul Faleza Nord, pe tronsonul cuprins între strada Unirii și bulevardul Mamaia. Traficul rutier este restricționat TOTAL! 03.09.2026
Vești bune! Punctul de trecere Orlivka – Isaccea a fost DEBLOCAT! Traficul a fost reluat etapizat

Știrile zilei

Vești bune! Punctul de trecere Orlivka – Isaccea a fost DEBLOCAT! Traficul a fost reluat etapizat 03.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.