za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » Constanța: Un bucureștean rămâne fără un teren din cartierul Coiciu din cauza unei datorii mai vechi la bancă. Vezi aici prețul de la care pornește licitația

Constanța: Un bucureștean rămâne fără un teren din cartierul Coiciu din cauza unei datorii mai vechi la bancă. Vezi aici prețul de la care pornește licitația

Constanța: Un bucureștean rămâne fără un teren din cartierul Coiciu din cauza unei datorii mai vechi la bancă. Vezi aici prețul de la care pornește licitația
Executare silită

Știrile zilei

15.03.2026

De către Ziarul Amprenta

Un teren din cartierul Coiciu, din Constanța, este scos la licitație în cadrul unui dosar de executare silită după ce proprietarul acestuia nu a mai avut posibilitatea să își plătească un credit luat de acesta în 2008. Licitația pentru vânzarea imobilului din Constanța va avea loc în data de 16 aprilie 2026, la sediul Biroului Executorului Judecătoresc Marius Eleodor Spireanu din Constanța.

Potrivit datelor cuprinse în publicația de vânzare din dosarul execuțional nr. 99/SME/2023 emisă în data de 11 martie 2026, debitor în acest dosar este D.R. cu domiciliul în București care este obligat la plata sumelor reprezentând debit principal, dobânda și cheltuieli de executare silită, în favoarea creditoarei B2 IMPACT S.R.L. (fosta B2KAPITAL PORTFOLIO MANAGEMENT S.R.L.), cesionar în drepturi al Raiffeisen Bank S.A..

Imobilul care se vinde la licitați este situat în Constanța, Parcela 656/21/1, Lot 2, actual Strada Crișului, Constanța, constând în teren intravilan în suprafață de 2.375 mp din acte și măsurători, categorie de folosință arabil, aflat în proprietatea debitorului D. R.

Prețul la care a fost evaluat imobilul este de 750.800 lei, conform raportului de evaluare întocmit la data de 09.03.2026 de către expertul tehnic BENEAEVAL S.R.L. Prețul de pornire/începere a licitației este de 750.800 lei, reprezentând prețul la care imobilul a fost evaluat.

Conform extrasului de carte funciară aflat la dosarul de executare eliberat de către OCPI Constanța – BCPI Constanța, imobilul urmărit este grevat de următoarele sarcini și drepturi reale:

  • ipotecă și interdicții în favoarea creditoarei B2 IMPACT S.R.L. (fosta B2KAPITAL PORTFOLIO MANAGEMENT S.R.L.);
  • urmărire silită imobiliară în dosar de executare nr. 5/2015 aflat pe rolul BEJ Aragea Daniel pentru creditoarea Raiffeisen Bank S.A.;
  • ipoteci legale în favoarea ANAF – DGRFP GALAȚI – AJFP CONSTANȚA;
  • urmărire silită imobiliară în dosar de executare nr. 99/SME/2023 aflat pe rolul BEJ Spineanu Marius – Eleodor, pentru creditoarea B2 IMPACT S.R.L. (fosta B2KAPITAL PORTFOLIO MANAGEMENT S.R.L.).

Toți cei care pretind un drept asupra imobilului scos la licitație trebuie să facă cunoscute pretențiile lor executorului judecătoresc înainte de dată stabilită pentru vânzare, sub sancțiunea de a nu mai fi luate în considerare după aceea.

De asemenea, toți cei care doresc să cumpere imobilul, trebuie să se prezinte la termenul de vânzare, locul fixat și ora stabilită şi până la acest termen să prezinte executorului judecătoresc oferte de cumpărare. Ofertanții sunt obligați să depună o cauțiune la dispoziția executorului judecătoresc, reprezentând cel puțin 10% din preţul de începere a licitației, anexând dovada consemnării la oferta prezentată.

Publicația de vânzare completă poate fi consultată în cele ce urmează:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

OBSERVAȚII:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal. Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Sursă foto: Freepik 

Etichete:

  • Constanța
  • licitație publică
  • Dosar de executare silită
  • teren Coiciu
  • Executor Judecătoresc Marius Eleodor Spireanu
Articole similare

Știrile zilei

ARȘIȚĂ în Dobrogea, la început de septembrie! Ce a transmis Primăria Constanța 04.09.2026

Este arșiță în Dobrogea, la începutul lunii septembrie, meteorologii emițând o avertizare Cod galben de caniculă valabilă mâine, 5 septembrie 2026. Astfel, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare meteorologică Cod Galben pentru Dobrogea, valabilă sâmbătă, 5 septembrie, în intervalul …

Știrile zilei

Misiune de salvare în Marea Neagră: Vasul ARES, al ARSVOM, intervenție pentru nava Indiana Jones 1 04.09.2026

Echipajele de intervenție ale Agenției Române de Salvare a Vieții Omenești pe Mare (ARSVOM) au plecat în misiune de salvare pe Marea Neagră, apelul fiind făcut în această dimineață, 4 septembrie 2026. Reprezentanții ARSVOM au precizat că la intervenție se deplasează …

Știrile zilei

Accident în județul Tulcea! Autotren răsturnat între Ciucurova și Nicolae Bălcescu 04.09.2026

Un accident rutier a avut loc azi, 4 septembrie 2026, în județul Tulcea, mai precis pe drumul care leagă Ciucurova de Nicolae Bălcescu. Conform primelor date, un autotren înmatriculat în Moldova s-a răsturnat.Sursa foto: Facebook Tulcea noastra - oficialCitește șihttps://ziarulamprenta.ro/justitie/militar-din-mangalia-achitat-pentru-ucidere-din-culpa-mortul-e-de-vina-spun-judecatorii-procurorii-nemultumiti/583031/

De la același autor

Anunțuri

Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției... 04.09.2026

Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de selecție a candidaților pentru funcția de Director Financiar al Societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. CONDIȚII DE PARTICIPARE Candidații pe care dorim …

Anunțuri

A fost convocată Adunarea Generală Ordinară a Acţionarilor SC Neptun Olimp SA. Când are loc și care este ordinea de zi 04.09.2026

Consiliul de Administraţie al Societăţii NEPTUN OLIMP S.A., cu sediul în Neptun, strada Plopilor nr. 1, județul Constanța, înmatriculată în Registrul Comerţului sub numărul J13/517/1991, Cod unic de înregistrare fiscală RO2423562, în temeiul Legii nr. 24/2017 privind piaţa de capital, …

Constanța Imobiliară

Alexandra Bogatu Pavel construiește la Corbu un ansamblu turistic. Investiția se ridică la aproape jumătate de milion de euro 04.09.2026

Un ansamblu turistic format din cinci corpuri de clădire și 24 de unități de cazare este propus pentru construire în comuna Corbu. Investiția, realizată de o firmă în care acționar este fiica lui Eurgen Bogatu - Alexandra Bogatu Pavel, ar urma să fie implementată pe …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
ARȘIȚĂ în Dobrogea, la început de septembrie! Ce a transmis Primăria Constanța

Știrile zilei

ARȘIȚĂ în Dobrogea, la început de septembrie! Ce a transmis Primăria Constanța 04.09.2026
Misiune de salvare în Marea Neagră: Vasul ARES, al ARSVOM, intervenție pentru nava Indiana Jones 1

Știrile zilei

Misiune de salvare în Marea Neagră: Vasul ARES, al ARSVOM, intervenție pentru nava Indiana Jones 1 04.09.2026
Accident în județul Tulcea! Autotren răsturnat între Ciucurova și Nicolae Bălcescu

Știrile zilei

Accident în județul Tulcea! Autotren răsturnat între Ciucurova și Nicolae Bălcescu 04.09.2026
Atenție șoferi! Restricții de circulație pentru Turul Ciclist CELCO – Marea Neagră 2026. Vezi aici rutele afectate

Știrile zilei

Atenție șoferi! Restricții de circulație pentru Turul Ciclist CELCO – Marea Neagră 2026. Vezi aici rutele afectate 04.09.2026
Polițiștii de la Economic, acțiuni de amploare în Năvodari, Mamaia, Eforie Nord, Neptun și Costinești! Iată ce au constatat oamenii legii

Știrile zilei

Polițiștii de la Economic, acțiuni de amploare în Năvodari, Mamaia, Eforie Nord, Neptun și Costinești! Iată ce au constatat oamenii legii 04.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.