za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » Cu câți bani poți cumpăra, la licitație, un apartament de trei camere în zona Abator din Constanța

Cu câți bani poți cumpăra, la licitație, un apartament de trei camere în zona Abator din Constanța

Cu câți bani poți cumpăra, la licitație, un apartament de trei camere în zona Abator din Constanța
Apartament Abator Constanța scos la licitație

Știrile zilei

22.01.2025

De către Ziarul Amprenta

Un apartament de trei camere în zona Abator din Constanța, situat pe șoseaua Mangaliei, nr. 65, este scos la licitație în cadrul dosarului de executare silită nr. 238/SME/2024.

În baza încheierii de încuviințare a executării silite  nr. 15883/25.10.2024 pronunțată de Judecătoria Constanța și a titlurilor executorii reprezentat de un contract de ipotecă din 2008 s-a dispus obligarea creditorilor C.T.C – în calitate de garant ipotecar, C.C. – garant ipotecar și moștenitor al defunctului C.C. la plata sumelor reprezentând debit principal, dobândă, comisioane și cheltuieli de executare silită în favoarea creditoarei EOS Credit Funding BL Designed Activity Comppany cesionar în drepturi al Băncii Comerciale Române SA s-a dispus vânzarea la licitație publică, în data de 12 februarie 2025, a imobilului situat în Constanța, Șoseaua Mangaliei, nr. 65, bloc SM5.

Licitația va avea loc la sediul BEJ Spineanu Marius-Eleodor situat în strada traian, nr. 32, bloc C2, apartament 32.

Este vorba despre un apartament de trei camere și dependințe, cu compartimentări de tip decomandat confort I, cu suprafață utilă din acte și măsurători de 64,15 mp și balcon în suprafață de 6.21 mp, împreună cu dreptul de proprietate forțată și perpetuă asupra suprafeței din imobil.

Prețul la care a fost evaluat imobilul este de 527.500 lei, conform raportului de evaluare întocmit la data de 31.12.2024 de către expertul tehnic Beneaeval SRL, acesta fiind și prețul de pornire a licitației.

Apartament Abator Constanța scos la licitație

Apartament Abator Constanța scos la licitație

Imobilul este grevat de mai multe sarcini și drepturi reale care pot fi consultate în publicația de vânzare completă atașată.

Toți cei care pretind vreun drept asupra acestor bunuri trebuie să înștiințeze despre acest lucru organul de executare, înainte de data stabilită pentru vânzare.

Cei interesați în cumpărarea bunurilor trebuie să prezinte oferte de cumpărare la termenul de vânzare la locul fixat în acest scop și până la acel termen să prezinte oferte de cumpărare.

Publicația de vânzare poate fi parcursă în cele ce urmează:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

OBSERVAȚII:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:

O casă din zona Gării Constanța, scoasă la licitație în cadrul unui dosar de executare silită la preț redus cu câteva zeci de mii de euro

Etichete:

  • Constanța
  • licitație apartament
  • apartament trei camere Abator
Articole similare

Știrile zilei

FOTO ANR organizează SAREX 2026, un complex exercițiu de căutare și salvare: Riscurile dintr-o urgență maritimă reală, simulate pe Marea Neagră 02.09.2026

Autoritatea Navală Română (ANR) organizează unul dintre cele mai complexe exerciții de căutare și salvare pe Marea Neagră, SAREX 2026, în cadrul căruia echipajele de intervenție abilitate vor întâmpina și gestiona riscurile care se ivesc într-o urgență maritimă reală. Reprezentanții ANR …

Justiție

OFICIAL Doi medici de la Spitalul Militar Constanța, acuzați de LUARE DE MITĂ! Ce spun procurorii DNA 02.09.2026

Doi medici de la Spitalul Militar Constanța au fost puși sub control judiciar pe cauțiune, procurorii militari ai Direcției Naționale Anticorupție acuzându-i pe amândoi de luare de mită, fiind mai multe acte materiale investigate. Unul dintre cei doi medici este șeful …

Știrile zilei

Reprezentanții Hotel Neko din Saturn, unde ISU a activat Planul Roșu după stările de rău acuzate de clienți: Suntem alături de persoanele care au a... 02.09.2026

Reprezentanții Hotelului Neko, din stațiunea Saturn, unde ISU Dobrogea a activat Planul Roșu de intervenție seara trecută, 1 septembrie 2026, ca urmare a stărilor de rău acuzate de zeci de clienți din unitatea de cazare, au transmis un punct de …

De la același autor

Știrile zilei

Obiect suspect semnalat în mare, în zona Pescărie din Constanța. A fost solicitat sprijin prin 112 02.09.2026

Un obiect suspect a fost observat în largul Mării Negre, în zona Pescărie din Constanța, în această dimineață, la aproximativ 2 kilometri de țărm. Persoana care a observat obiectul a apelat numărul unic de urgență 112. Vom reveni.

Administrație locală

Primăria Eforie pregătește o achiziție de 60.000 de lei pentru servicii veterinare și ecarisaj 02.09.2026

Primăria orașului Eforie intenționează să achiziționeze servicii veterinare și de ecarisaj pentru câinii aflați pe raza localității. Potrivit informațiilor din SICAP, administrația locală are în vedere contractarea unor servicii veterinare pentru un număr de minimum 50 de câini, în limita unui buget …

HRANĂ PENTRU SUFLET

HRANĂ PENTRU SUFLET: Psalmul 38, tâlcul unei rugăciuni despre pocăință, suferință și apropierea de Dumnezeu 02.09.2026

Ziarul Amprenta continuă și în această săptămână, proiectul dedicat aprofundării unuia dintre cele mai sensibile și fascinante capitole ale Scripturii – Cartea Psalmilor, cu Psalmul nr. 38. Alături în această călătorie spirituală îl avem pe părintele Adrian Vasile, conferențiar universitar …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
FOTO ANR organizează SAREX 2026, un complex exercițiu de căutare și salvare: Riscurile dintr-o urgență maritimă reală, simulate pe Marea Neagră

Știrile zilei

FOTO ANR organizează SAREX 2026, un complex exercițiu de căutare și salvare: Riscurile dintr-o urgență maritimă reală, simulate pe Marea Neagră 02.09.2026
OFICIAL Doi medici de la Spitalul Militar Constanța, acuzați de LUARE DE MITĂ! Ce spun procurorii DNA

Justiție

OFICIAL Doi medici de la Spitalul Militar Constanța, acuzați de LUARE DE MITĂ! Ce spun procurorii DNA 02.09.2026
Reprezentanții Hotel Neko din Saturn, unde ISU a activat Planul Roșu după stările de rău acuzate de clienți: Suntem alături de persoanele care au avut nevoie de îngrijiri medicale

Știrile zilei

Reprezentanții Hotel Neko din Saturn, unde ISU a activat Planul Roșu după stările de rău acuzate de clienți: Suntem alături de persoanele care au avut nevoie de îngrijiri medicale 02.09.2026
Fiica lui Gigi Becali PIERDE procesul legat de biserica din Techirghiol pe care o construiește tatăl său! Mai poate face apel MINUTA

Justiție

Fiica lui Gigi Becali PIERDE procesul legat de biserica din Techirghiol pe care o construiește tatăl său! Mai poate face apel MINUTA 02.09.2026
FOTO Polițiștii au făcut o percheziție la Corbu! Mascații au găsit un adevărat arsenal: șapte arbalete, un pistol, un arc, săgeți și 400 de bile din plastic și cauciuc

Știrile zilei

FOTO Polițiștii au făcut o percheziție la Corbu! Mascații au găsit un adevărat arsenal: șapte arbalete, un pistol, un arc, săgeți și 400 de bile din plastic și cauciuc 02.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.