Două autoturisme, implicate într-un accident rutier în Constanța: două victime au fost transportate la spital

Știrile zilei
Două persoane au fost rănite într-un accident rutier care a avut loc, duminică seara, 23 noiembrie, la intersecția străzilor I.G. Duca cu Atelierelor din municpiul Constanța.
Potrivit reprezentanților Serviciului de Ambulanță Județean Constanța, ambele victime sunt femei și au fost transportate la spital.
Una dintre ele a suferit un traumatism lombar, iar cealaltă un traumatism la nivelul coloanei cervicale. Ambele victime erau conștiente în momentul preluării de către echipajele medicale.
Accidentul a implicat două autovehicule. Polițiști rutieri au ajuns la fața locului pentru a efectua cercetările și pentru a stabili cauzele producerii evenimentului. Martorii spun că traficul în zonă a fost temporar blocat, iar autoritățile recomandă prudență șoferilor care circulă în zonă.
Sursă foto. IJP Constanța
Citește și:







