FOTO Copilaș de 3 ani, implicat într-un accident pe Autostrada A4! Au intervenit jandarmii

Știrile zilei
O mașină în care se aflau un copilaș de trei ani și doi adulți a fost implicată într-un accident rutier produs pe Autostrada A4 seara trecută, 1 februarie 2026, în jurul orei 20.30.
Reprezentanții Grupării de Jandarmi Mobile Tomis Constanța au precizat că echipajele grupării au intervenit în primele momente pentru a acorda sprijin persoanelor implicate în accidentul de pe A4.

„În data de 1 februarie a.c., în jurul orei 20:30, două echipaje din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile „Tomis” Constanta au intervenit pe Autostrada A4, în urma producerii unui accident rutier. În mașina avariată și imobilizată între banda 1 de circulație și banda de urgență se aflau trei persoane, dintre care un copil în vârstă de aproximativ 3 ani“, au transmis reprezentanții Grupării de Jandarmi.
Aceștia au mai spus că, având în vedere condițiile meteo nefavorabile, temperaturile scăzute și faptul că accidentul s-a produs într-o zonă neiluminată, jandarmii au procedat la securizarea perimetrului, semnalizând zona cu luminile autospecialei, iar persoanelor implicate au fost conduse la autospecială, unde au fost adăpostite în siguranță.
„Pentru eliminarea pericolului pe care îl reprezenta autoturismul imobilizat pentru ceilalți participanți la trafic, jandarmii au scos autovehiculul de pe partea carosabilă în prima parcare, unde zona a fost considerată sigura si au rămas la fața locului până la sosirea altor membri ai familiei persoanelor implicate în evenimentul rutier“, au mai spus reprezentanții Grupări de Jandarmi.
Sursa foto: Gruparea de Jandarmi Mobilă Tomis Constanța
OBSERVAȚII:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Citește și:
Constanța: Un autoturism a căzut pe calea ferată de pe bulevardul Aurel Vlaicu, în zona zona Doraly







