FOTO VIDEO Pompierii în alertă! Arde o casă din Constanța, situată pe bulevardul Ferdinand. Un bătrân a fost transportat la spital

Știrile zilei
Un incendiu a izbucnit, în această după amiază la o casă din municipiul Constanța, situată pe strada Ferdinand 50. La fața locului intervin pompierii din cadrul Detașamentului Fripis cu 3 ASAS, o autoscară, un echipaj SMURD Palas și o autospecială cu apă și spumă din cadrul Detașamentului Palas.
Din locuința incendiată a fost scos un bătrân care a fost transportat la spital.




UPDATE:
Incendiul a fost lichidat.
Au ars aproximativ 30 mp într-un apartament în care erau depozitate materiale textile, electrocasnice și materiale lemnoase.
A fost transportat la spital un bărbat cu vârsta de 71 de ani, intoxicat cu fum.




