Peste 1.400 de sportivi au participat in perioada 17 – 20 octombrie în Sala Sporturilor “Iftimie Ilisei” din Medgidia la finala Campionatului Național de Lupte 2019 destinat juniorilor mici, fete și băieți cu vârsta cuprinsă între 9 – 11 ani și 12 – 13 ani.

Sportiva Prodan Gabriela aparţinând CS Victoria Cumpăna a câştigat titlul la categoria 44 kg devenind astfel campioană a României. Sportiva a mai cucerit trei medalii de argint și bronz anul acesta la campionatul național superior vârstei ei.
Acest titlu de campioană națională a fost câştigat după ce a concurat cu umărul dislocat în ultimele două meciuri.

Alte rezultate frumoase au obținut și Andrei Istrate – 26 kg – locul 2 care a devenit Vicecampion național, Somandru Ștefan și Catană Andrei locul 6 și Crăciun Robert locul 8.