Nopți agitate la Urgențe în preajma Anului Nou: De la bătăi, la alcool și consum exagerat de mâncare

Știrile zilei
Sute de constănțeni au apelat la serviciul de Urgențe la cumpăna dintre ani și în primele zile ale Anului Nou.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Serviciului de Ambulanță Constanța, dr. Claudia Tatarici, în perioada 31 decembrie 2025-2 ianuarie 2026, au fost 716 solicitări.
464 de pacienți au ajuns la spital.
„Au predominat solicitarile pentru agresiuni, consumul exagerat de alcool, alături de probleme digestive, febră, cefalee”, a transmis dr. Claudia Tatarici.
Citește și:
VIDEO Constanța: Continuând tradiția, trei bărbați curajoși și-au început anul cu o baie în mare




