Premierul Ilie Bolojan vine la Constanța, de Ziua Marinei 2026! A fost și anul trecut, când constănțenii l-au huiduit

Știrile zilei
Premierul Ilie Bolojan va participa mâine, 15 august 2026, la festivitățile prilejuite de Ziua Marinei 2026, pe Faleza Cazinoului din Constanța, la Comandamentul Flotei!
Informația a fost transmisă de Guvernul României astăzi, 14 august 2026, Executivul anunțând că premierul Ilie Bolojan va fi prezent la Constanța începând cu ora 10.00.
Șeful Guvernului va susține o alocuțiune la Ziua Marinei 2026, ce va fi transmisă și în spațiul online.
Amintim, Ilie Bolojan a fost prezent la festivitățile organizate de Ziua Marinei și anul trecut, pe 15 august 2025, la momentul respectiv fiind însă întâmpinat cu huiduieli la sosirea pe Faleza Cazinoului de către cetățenii prezenți, pe fondul măsurilor austere ce fuseseră luate recent de Guvernul Bolojan pentru redresarea economică.
OBSERVAȚII:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Citește și:






