Raed Arafat: Spitalul CFR din Constanța a intrat în subordinea Ministerului Apărării Naționale

Știrile zilei
Secretarul de stat în cadrul MAI, Raed Arafat, a anunțat, în această seară că Spitalul CFR din Constanța intră de astăzi sub directa subordonare medicală a Ministerului Afacerilor Interne.
Raed Arafat a anunțat, duminică seara, că un nou Spital ROL II va fi instalat la Constanța, care va fi similar cu cel instalat în curtea Institutului Naţional de Gerontologie şi Geriatrie „Ana Aslan” din Otopeni.
”Ordinul 4 prevede că un nou spital va fi realizat la Constanța. Deja MAPN a instalat un spital de campanie, dar fi atașat unul ca la Ana Aslan. Va fi Spitalul CFR, care a intrat sub ordinul MAPN. Vor fi asigurate spații de terapie intensivă în Spitalul CFR.”, a spus Raed Arafat.
Citește și:
(Foto) Ministrul Apărării: Al doilea spital de campanie, ridicat la Constanța, va fi gata luni
Spitalul militar mobil de la Constanța se va instala pe terenul Stadionului Portul
Un spital militar de campanie la Constanța pentru tratarea pacienţilor infectaţi cu Covid-19







