Secretarul de stat în MAI, Bogdan Despescu: cel mai probabil, evadatul Abdullah Atas se află deja în Turcia

Știrile zilei
Secretarul de stat în Ministerul Afacerilor Interne, Bogdan Despescu, fostul șef al Poliției Române și al IPJ Constanța, crede că, cel mai probabil, cetățeanul turc Abdullah Atas, recent semnalat ca fiind evadat după ce nu s-a mai întors la penitenciar, se află deja în Turcia.
„Azi am fost sesizați în această dimineață de ANP că bărbatul de 46 de anai nu s-a mai întors în penitenciar, Fac precizarea că polițiștii din Voluntari făceau verificări. A fost pus în libertate vineri, s-a prezentat la poliție tot vineri, a semnat activitate procedurală. Imediat după sesizarea de la ANP am demarat procedura de urmărire. Credem în proporție foarte mare că a plecat în Turcia. Cu ocazia discuțiilor cu fosta soție, cu fosta parteneră, aceasta ne-a zis că i-a comunicat un bărbat că e în Turcia“, a spus Bogdan Despescu, conform stiripesurse.ro
Abdullah Atas fusese condamnat pentru că l-ar fi lovit mortal cu mașina pe polițistul de la Rutieră, Gheorghe Ionescu.
Citește și







