VIDEO Constănțenii s-au prins în Hora Unirii în apa mării, rece ca gheața

Știrile zilei
Tradiția Horei Unirii în apa mării a fost respectată și astăzi, 24 ianuarie 2026. Grupul de constănțeni curajoși care ne-au obișnuit cu baia în apa rece ca gheața a încins hora în mare.
Pe pagina de sa socializare, Salim Ferudin a transmis:”Unirea Principatelor Române! La Mulți Ani, România!”
După baia tradițională în apa rece ca gheața, grupul curajoșilor a făcut și un sprint pe faleza de la Cazinou, acolo unde un grup de constănțeni i-a urmărit pe tot parcursul evenimentului.
Citește și:







