VIDEO Violență în familie: un bărbat de 41 de ani a ajuns în arest la Constanța, după ce și-a agresat fosta soție

Știrile zilei
Un bărbat de 41 de ani a fost reținut de polițiștii din cadrul Poliției Orașului Năvodari – Secția 3 Poliție Rurală Mihail Kogălniceanu, sub coordonarea procurorului de caz, fiind bănuit de comiterea infracțiunilor de violență în familie și amenințare.
Incidentul a avut loc în noaptea de 15 spre 16 august a.c., în jurul orei 00:30, când acesta și-ar fi agresat fizic și amenințat fosta soție. Polițiștii chemați la fața locului au întocmit formularul de evaluare a riscului, constatând existența unui risc iminent.
În consecință, a fost emis un ordin de protecție provizoriu, însă persoana vătămată a refuzat montarea unui sistem de supraveghere electronică. În urma administrării probatoriului, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Constanța.
Astăzi, 17 august, acesta urmează să fie prezentat procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, cu propunere legală în vederea continuării procedurilor judiciare.
Sursă foto: IJP Constanța
Citește și:
Bătaie generală în miez de noapte, pe strada Rozelor din Mangalia: Au intervenit luptătorii SAS







