Publicitate
Zen Residence – Constanta, apartamente de 2 - 3 camere direct dezvoltator imobiliar
PNL Constanța și-a desemnat candidații pentru funcțiile de primar la alegerile care vor avea loc pe 27 septembrie, iar lista a fost votată.

Aproape toți primarii în funcție sunt în continuare candidați.

La Costinești, unde actualul edil, Traian Cristea, nu va mai candida.

De asemenea, nici la Fântânele actualul primar, George Popescu nu își mai dorește un nou mandat, acesta anunțându-și intențiile în urmă cu mai bine de 1 an, în locul său PNL desemnând pe Roșu Ion Adrian.

La Hârșova, din partea PNL va candida Viorel Ionescu, în prezent primar din partea ALDE.
La Constanța, așa cum se știe deja, candidatul PNL va fi Vergil Chițac.

Lista completă a tuturor candidaților poate fi consulată mai jos:
  1. Mitrana Mugur Viorel – 23 August
  2. Șerbănescu Cicilia Dorina – Adamclisi
  3. Lămureanu Gheorghe – Agigea
  4. Moldovan Gheorghe – Albești
  5. Nicola George – Aliman
  6. Danilov Laura – Amzacea
  7. Blăgan Eleonor – Băneasa
  8. Paraschivescu Lucian – Bărăganu
  9. Druga Ilie – Castelu
  10. Constantinescu Ionuț – Cerchezu
  11. Negoiță Liviu – Cernavodă
  12. Tudose Nicolae – Chirnogeni
  13. Nădrag Dumitru – Ciobanu
  14. Șerbu Ionuț – Ciocârlia
  15. Cocoș Cornel – Cobadin
  16. Alexa Gheorghe – Cogealac
  17. Adam Ion – Comana
  18. Gălbinașu Marian – Corbu
  19. Mechenici Gheorghe – Costinești
  20. Tudorache Iulian – Crucea
  21. George Tufă – Cumpăna
  22. Dulgheru Viorel – Cuza Vodă
  23. Giuglea Ion – Deleni
  24. Eugen Iliescu – Dobromir
  25. Hănțescu Gabriel – Dumbrăveni
  26. Șerban Robert Nicolae – Eforie
  27. Roșu Ion Adrian – Fântânele
  28. Șerban Iulian – Gârliciu
  29. Simon Vasile – Ghindărești
  30. Ionescu Viorel – Hârșova
  31. Ioniță Nicolae – Horia
  32. Ștefan Marius – Independența
  33. Floros Tudoriță – Ion Corvin
  34. Perifan Enache – Istria
  35. Maricoiu Ionuț – Limanu
  36. Dinu Florin – Lipnița
  37. Roman Ioan – Lumina
  38. Radu Cristian – Mangalia
  39. Valentin Vrabie – Medgidia
  40. Guriță Dumitru – Mereni
  41. Grameni Gheorghe – Mihai Viteazu
  42. Belu Anca – Mihail Kogălniceanu
  43. Cojocaru George – Murfatlar
  44. Telehoi Adrian – Mircea Vodă
  45. Dumitrescu Daniel – Năvodari
  46. Urziceanu Petre – Negru Vodă
  47. Bălan Viorel – Nicolae Bălcescu
  48. Chirciu Gheorghe – Oltina
  49. Argintaru Mădălin – Ostrov
  50. Scupra George – Ovidiu
  51. Armășescu Costel – Pantelimon
  52. Stoian Cristian – Pecineaga
  53. Demirel Bobe Anca – Peștera
  54. Delicoti Vasile – Poarta Albă
  55. Neamțu Mihalache – Rasova
  56. Oprea Ion – Săcele
  57. Mihon Iuliana – Saligny
  58. Buzoianu Gheorghe – Seimeni
  59. Francu Mihai – Siliștea
  60. Petre Viorel – Târgușor
  61. Soceanu Iulian – Techirghiol
  62. Stanciu Valentin – Topalu
  63. Grosu Gheorghe – Tortoman
  64. Raul Sava – Topraisar
  65. Moisei Ioan – Tuzla
  66. Mitroi Florin – Valu lui Traian

Citește și:

Organizarea localelor va costa dublu față de alți ani. Ce spune președintele AEP despre alegeri în două zile

PNL Constanța a validat candidaturile pentru 64 de primării din județ

Pub
SolidHouse – Dezvoltator Imobiliar