za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Administrație locală » Un teren de aproape 40.000 de metri pătrați scos la licitație, pentru închiriere, de Primăria Nicolae Bălcescu

Un teren de aproape 40.000 de metri pătrați scos la licitație, pentru închiriere, de Primăria Nicolae Bălcescu

Un teren de aproape 40.000 de metri pătrați scos la licitație, pentru închiriere, de Primăria Nicolae Bălcescu
Primăria Nicolae Bălcescu

Administrație locală

09.05.2023

De către Andreea Chițu

Primăria Nicolae Bălcescu scoate la licitație, spre a fi închiriat, un teren în suprafață de 38.300 de metri pătrați. Imobilul aparține domeniului privat al comunei.

Terenul este amplasat în parcela NB 664, comuna Nicolae Bălcescu, fiind identificat cu numărul cadastral 104739 și are numărul de Carte Funciară 104739. Totodată, imobilul are destinația pentru depozitarea materialului steril provenit din exploatarea de piatră.

Licitație Primăria Nicolae Bălcescu

Licitație Primăria Nicolae Bălcescu

Detalii suplimentare referitor la licitație se regăsesc în documentația de atribuire. Un astfel de exemplar poate fi obținut de la Compartimentul Urbanism situat în incinta Primăriei Nicolae Bălcescu și costă 100 lei.

Clarificările pot fi solicitate până în data de 19 mai 2023, ora 16:00, iar ofertele pot fi depuse până în data de 29 mai 2023, ora 12:00.

Licitația se va desfășura în data de 30 mai 2023, de la ora 12:00. la sediul instituției.

Anunțul privind organizarea licitației a fost publicat în Monitorul Oficial al României, în data de 8 mai 2023, Partea VI, 84.

Foto: Facebook Primăria Nicolae Bălcescu

OBSERVAȚII:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Etichete:

  • teren
  • clarificări
  • imobil
  • Carte funciară
  • Documentația de atribuire
  • Domeniul privat
  • Ofertele
  • licitație
  • Material steril
  • Primăria Nicolae Bălcescu
  • Exploatarea de piatră
  • Compartimentul Urbanism
  • Monitorul Oficial al României
Articole similare

Administrație locală

FOTO Confort Urban a reabilitat spațiul exterior al Școlii Gimnaziale Nr. 23 Constantin Brâncoveanu din Constanța 05.09.2026

Elevii Școlii Gimnaziale Nr. 23 „Constantin Brâncoveanu” vor începe noul an școlar într-un spațiu exterior reamenajat și modernizat. Primăria Municipiului Constanța, prin Confort Urban, a finalizat lucrările de reabilitare a terenurilor de sport, a aleilor de acces și a spațiilor destinate …

Administrație locală

FOTO Primăria Fântânele vine în sprijinul elevilor înainte de noul an școlar: ghiozdane cu rechizite și uniforme, oferite gratuit 05.09.2026

Administrația locală din comuna Fântânele vine în sprijinul elevilor înaintea începerii anului școlar 2026–2027. Primarul comunei, Niculina Ciobanu, a anunțat că, și în acest an, copiii vor primi gratuit ghiozdane echipate cu rechizite școlare, precum și o parte din uniforma …

Administrație locală

Imobil din Constanța, din zona Stadion, scos la licitație pentru o datorie de peste 113.000 de euro, la preț REDUS. Care e prețul de pornire 05.09.2026

O cotă de 1/2 dintr-un imobil situat pe strada Panait Holban din Constanța va fi scoasă la licitație publică în data de 24 septembrie 2026, ora 10:00, în cadrul unui dosar de executare silită aflat pe rolul Biroului Executorului Judecătoresc …

De la același autor

Administrație locală

Primăria Albești pune la bătaie peste cinci milioane de euro pentru înființarea rețelei de distribuție a gazelor în comună 03.10.2023

Primăria comunei Albești a lansat recent în Sistemul Electronic de Achiziții Publice licitația pentru furnizarea serviciilor de proiectare, verificare tehnică de calitate a documentațiilor tehnice, asistența tehnică din partea proiectantului și execuția lucrărilor pentru înființarea rețelei de distribuție a gazelor …

Economie

Societatea care deține un hotel plutitor, executată silit! Nava Bella Marina este scoasă la vânzare la jumătate de preț 03.10.2023

Nava Bella Marina - hotelul plutitor deținut de societatea Lucia Inter Tour SRL, ai cărei asociați sunt Munteanu Eugen și Munteanu Monica Cristina este scos la licitație, în cadrul dosarului de executare nr. 1125/2017. Bunul mobil are o lungime de 60 de …

Cultură

Au mai rămas doar câteva zile până la premiera de la Teatrul pentru Copii și Tineret „Căluțul de Mare” din Constanța: „Povestea degețelului poznaș”... 02.10.2023

Sâmbătă, de la orele 10:30, respectiv 12:00, la Teatrul pentru Copii și Tineret „Căluțul de Mare” din Constanța va avea loc premiera spectacolului „Povestea degețelului poznaș”, textul acestei piese aparținându-i lui Matei Vișniec, cel mai titrat dramaturg român contemporan. Regia artistică …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
FOTO Confort Urban a reabilitat spațiul exterior al Școlii Gimnaziale Nr. 23 Constantin Brâncoveanu din Constanța

Administrație locală

FOTO Confort Urban a reabilitat spațiul exterior al Școlii Gimnaziale Nr. 23 Constantin Brâncoveanu din Constanța 05.09.2026
FOTO Primăria Fântânele vine în sprijinul elevilor înainte de noul an școlar: ghiozdane cu rechizite și uniforme, oferite gratuit

Administrație locală

FOTO Primăria Fântânele vine în sprijinul elevilor înainte de noul an școlar: ghiozdane cu rechizite și uniforme, oferite gratuit 05.09.2026
VIDEO Poliţiştii de frontieră, descoperire surpriză în trafic la Mangalia!

Știrile zilei

VIDEO Poliţiştii de frontieră, descoperire surpriză în trafic la Mangalia! 05.09.2026
VIDEO Bătaie ca în filme pe o stradă din Medgidia! Doi tineri, ARESTAȚI

Justiție

VIDEO Bătaie ca în filme pe o stradă din Medgidia! Doi tineri, ARESTAȚI 05.09.2026
Accident GRAV între Nicolae Bălcescu și Dorobanțu! Trei copii și doi adulți, răniți. Trei ambulanțe și două SMURD, trimise la fața locului

Știrile zilei

Accident GRAV între Nicolae Bălcescu și Dorobanțu! Trei copii și doi adulți, răniți. Trei ambulanțe și două SMURD, trimise la fața locului 05.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.