za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Economie » DOCUMENT Un debitor din Constanța va rămâne fără un teren extravilan situat în Crucea. Licitația, pe 6 mai

DOCUMENT Un debitor din Constanța va rămâne fără un teren extravilan situat în Crucea. Licitația, pe 6 mai

DOCUMENT Un debitor din Constanța va rămâne fără un teren extravilan situat în Crucea. Licitația, pe 6 mai
Executare silita

Economie

14.04.2025

De către Nicoleta Borzea

În urma unei cereri de executare silită formulată de Serraghis Loan Management LTD (Cipru), prin avocat Elena Gherghescu, împotriva debitorului R.R.S. din Constanța, executorul judecătoresc Bogăție Silvia-Laura organizează o licitație publică pentru valorificarea unui bun imobil.

Având în vedere cererea de executare silită, prin care creditoarea cesionară Serraghis Loan Management LTD, cu sediul în Cipru, Strovolou 236, reprezentată convențional de avocat Elena Gherghescu, a solicitat executarea silită a dispozițiilor titlului executoriu: contract de credit din data 29.11.2021, împotriva debitorului R.R.S. cu domiciliul în Constanța, executorul judecătoresc Bogăție Silvia-Laura anunță licitație pentru valorificarea unui bun imobil deținut de debitor. Executarea silită a fost încuviințată de Judecătoria Constanța prin Încheierea nr. 6438 pronunțată în data de 22.05.2023.

Procedura publică se va desfășura pe data de 06.05.2025, ora 14:00, la sediul Biroului Executorului Judecătoresc Bogăție Silvia Laura, din Constanta, strada Sarmisegetusa, nr. 42, parter, ap. 5. Participanții la această licitație vor putea cumpăra un imobil situat în Crucea, Parcela A314/40, Lot 2/1, Județul Constanța, constând din teren extravilan arabil în suprafață de 17.500 mp, înscris în CF nr. 106231 UAT Crucea, având număr cadastral 106231.

Licitația va porni de la prețul de 51.499,50 lei, preț scăzut cu 25% față de prețul de pornire al primei proceduri. Dacă nu se obține prețul de începere a licitației și există cel puțin 2 licitatori, la același termen, bunul va fi vândut la cel mai mare preț oferit, dar nu mai puțin de 30% din prețul de pornire a primei licitații.

Vânzarea se va putea face chiar dacă se prezintă o singură persoană care ofera prețul de la care începe licitația. Cei care doresc să cumpere imobilul sunt rugați să se prezinte la data, locul și ora stabilită, având asupra for cartea de identitate și să depună, până la termenul de vînzare, o cauțiune reprezentând 10% din prețul de pornire al licitației.

În cele ce urmează puteți consulta publicația de vânzare.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Sursa foto: freepik.com

Citește și:

O fostă fermă de porci județul Constanța, scoasă la vânzare într-un dosar de executare silită

Etichete:

  • licitație
  • executat silit
  • datorie
  • executorul judecătoresc Bogăție Silvia-Laura
  • constantean executat silit
  • teren în Crucea
Articole similare

Economie

A treia oară să fie cu noroc? Portul Constanța caută director financiar. Care este data limită pentru depunerea dosarelor 04.09.2026

Pentru a treia oară, Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța declanșează procedura de selecție a candidaților pentru funcția de director financiar al societății. Dosarele de candidatură vor fi, în mod obligatoriu, depuse până la data de 05.10.2026.Amintim, procedura a mai …

Știrile zilei

LIVE VIDEO ANR, record de amenzi pentru agrementul nautic aplicate în 2026 față de ultimii 20 de ani: Cea mai mare provocare, skijet-urile, spune c... 04.09.2026

Conducerea Autorității Navale Române (ANR) susține o conferință de presă astăzi, 4 septembrie 2026, de la ora 10.00, tema declarațiilor fiind reprezentată de rezultatele controalelor desfășurate în sezonul 2026 pe sectorul de agrement nautic.Conferința este susținută de Cristian Ancuța - …

Economie

Vânzarea Damen Mangalia se decide ASTĂZI, la Tribunalul Constanța, după 3 licitații FĂRĂ ofertanți! Ce solicită lichidatorul judiciar 04.09.2026

Momente decisive la Tribunalul Constanța, instanță de la ai cărei judecători se așteaptă astăzi, 4 septembrie 2026, un deznodământ cu privire la vânzarea Damen Mangalia, după ce nu mai puțin de trei licitații publice, organizate de lichidatorul judiciar în tot …

De la același autor

Știrile zilei

Mesajul directorului AJOFM Constanța, Adriana Duca, de Ziua Națională a României: Această zi ne reaminteşte valorile care ne unesc! 01.12.2025

Adriana Duca, directorul AJOFM Constanța, a transmis, la ceas de sărbătoare, de Ziua Națională a României, un mesaj. „Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă Constanţa adreseaza tuturor românilor gânduri de respect şi preţuire. Celebrarea Zilei Naţionale ne reaminteşte valorile care …

Știrile zilei

Anamaria Ciobotaru, directorul Colegiulului Național Pedagogic Constantin Brătescu, mesaj de Ziua Națională a României: Trecutul nostru devine teme... 01.12.2025

Profesoara Anamaria Ciobotaru, directorul Colegiulului Național Pedagogic Constantin Brătescu, a transmis, la ceas de sărbătoare, de Ziua Națională a României, un mesaj. „De Ziua Națională a României privim cu recunoștință spre trecut și cu responsabilitate și încredere spre viitor. Trecutul ne …

Știrile zilei

Directorul Muzeului de Artă Constanța, Lelia Rus Pîrvan, mesaj de Ziua Națională a României: vom celebra sărbătoarea istorică printr-o experiență a... 01.12.2025

Lelia Rus Pîrvan, directorul  Muzeului de Artă Constanța, a transmis, la ceas de sărbătoare, de Ziua Națională a României, un mesaj. „Luni, 1 decembrie 2025, de Ziua Națională a României, intrarea la Muzeul de Artă Constanţa și la secțiile sale – Muzeul …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
Arhiepiscopia Tomisului: Eveniment caritabil în Parcul de la Gară din Constanța pentru susținerea la școală a 1.000 de copii din mediul rural

Știrile zilei

Arhiepiscopia Tomisului: Eveniment caritabil în Parcul de la Gară din Constanța pentru susținerea la școală a 1.000 de copii din mediul rural 04.09.2026
ULTIMA ORĂ: PSD Constanța organizează Conferința Județeană de Alegeri pe 11 septembrie, la Mangalia

Știrile zilei

ULTIMA ORĂ: PSD Constanța organizează Conferința Județeană de Alegeri pe 11 septembrie, la Mangalia 04.09.2026
VIDEO Imagini cu DETONAREA dronei cu încărcătură explozivă, la intrarea pe brațul Sulina

Știrile zilei

VIDEO Imagini cu DETONAREA dronei cu încărcătură explozivă, la intrarea pe brațul Sulina 04.09.2026
Regatta Nod în Papură începe la Sarichoi, pe Lacul Razim: Vezi aici programul evenimentului

Știrile zilei

Regatta Nod în Papură începe la Sarichoi, pe Lacul Razim: Vezi aici programul evenimentului 04.09.2026
Șoferi, înarmați-vă cu răbdare! 15 transporturi agabaritice pe DN39: Traseul acestora

Știrile zilei

Șoferi, înarmați-vă cu răbdare! 15 transporturi agabaritice pe DN39: Traseul acestora 04.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.