za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Constanța Imobiliară » Apartament cu 4 camere din Năvodari, scos la licitație pentru 86.000 de euro într-un dosar de executare silită

Apartament cu 4 camere din Năvodari, scos la licitație pentru 86.000 de euro într-un dosar de executare silită

Apartament cu 4 camere din Năvodari, scos la licitație pentru 86.000 de euro într-un dosar de executare silită
Sursă foto: Facebook Primăria Năvodari

Constanța Imobiliară

31.08.2026

De către Ziarul Amprenta

Un apartament cu patru camere din Năvodari va fi scos la licitație publică, în cadrul unui dosar de executare silită. Imobilul este situat pe strada Ghioceilor, iar prețul de pornire a licitației este de 452.785 de lei.

Potrivit publicației de vânzare emise de B.E.J. „Bogdan Ionica”, licitația este programată pentru data de 29 septembrie 2026, ora 09:00, la sediul biroului executorului judecătoresc din municipiul Constanța, bulevardul Ferdinand nr. 36, parter.

Executarea silită face obiectul dosarului nr. 1695/2024 și a fost solicitată de creditorii I. S.-L. și I. L., împotriva debitorilor D. E. și D. G. Potrivit documentului, titlul executoriu îl reprezintă un contract de împrumut autentificat în 2024.

Executarea silită a fost încuviințată prin Încheierea nr. 16030 din 29 octombrie 2024, pronunțată de Judecătoria Constanța în dosarul nr. 31151/212/2024.

Imobilul urmărit este situat în Năvodari, strada Ghioceilor.

Potrivit publicației de vânzare, acesta este compus din patru camere și dependințe, cu o suprafață de 77,94 mp, la care se adaugă două balcoane, cu o suprafață totală de 7,07 mp.

Proprietatea include și cota-parte indiviză din dreptul de coproprietate forțată și perpetuă asupra părților comune ale imobilului, precum și dreptul de folosință asupra terenului aferent, în suprafață indiviză de 22 mp.

Cumpărătorii trebuie să depună o cauțiune de 10%

Persoanele interesate să participe la licitație trebuie să depună, până la termenul stabilit pentru vânzare, o cauțiune reprezentând 10% din prețul de pornire.

În cazul acestui imobil, suma necesară pentru participarea la licitație este de aproximativ 45.278,50 lei.

Cauțiunea trebuie consemnată în contul indicat în publicația de vânzare, deschis la Libra Internet Bank – Sucursala Constanța, la dispoziția executorului judecătoresc, iar dovada consemnării trebuie atașată ofertei de cumpărare.

Executorul judecătoresc îi somează, totodată, pe cei care pretind vreun drept asupra imobilului să își prezinte pretențiile la sediul B.E.J. „Bogdan Ionica”, înainte de data stabilită pentru vânzare.

Licitația se va desfășura în condițiile prevăzute de Codul de procedură civilă.

Publicația de vânzare completă poate fi consultată în cele ce urmează:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Sursa: prod.executori.ro

OBSERVAȚII:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal. Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:

De neratat! Apartament cu două camere din Năvodari, scos la licitație într-un dosar de executare silită

Etichete:

  • Năvodari
  • B.E.J. Bogdan Ionica
  • Dosar de executare silită
Articole similare

Justiție

Interdicțiile de construire din Satul de Vacanță RĂMÂN în picioare, a decis Tribunalul Constanța! Ce investitor imobiliar a vrut să le schimbe MINUTA 31.08.2026

Decizie de ultim moment la Tribunalul Constanța cu privire la interdicțiile de construire valabile pentru Satul de Vacanță Mamaia, într-un proces deschis de un investitor imobiliar ce ar fi dorit să schimbe o hotărâre adoptată de Consiliul Local Constanța în …

Constanța Imobiliară

Centru comercial de peste 4.500 mp, proiectat în Eforie Sud. Investiția ar urma să fie realizată pe un teren de 1,7 hectare. Cine este investitorul 30.08.2026

Un nou centru comercial este propus în Eforie Sud, pe un teren cu o suprafață de aproape 1,77 hectare, în zona străzilor Republicii și Serei. Proiectul prevede desființarea construcțiilor existente și realizarea unor imobile cu funcțiuni comerciale, de servicii și alimentație publică, …

Constanța Imobiliară

De la 2,5 milioane de euro în 2024, la 1 milion de euro. Proprietarii unui imobil din Satul de Vacanță nu reușesc să își vândă bunul 30.08.2026

O căsuță din Satul de Vacanță din Mamaia este scoasă la vânzare de mai mult timp însă, chiar dacă prețul a fost redus cu 1,5 milioane de euro, imobilul nu își găsesc un nou proprietar. Acum, Casa Suceava a fost scoasă …

De la același autor

Constanța Imobiliară

Apartament cu 4 camere din Năvodari, scos la licitație pentru 86.000 de euro într-un dosar de executare silită 31.08.2026

Un apartament cu patru camere din Năvodari va fi scos la licitație publică, în cadrul unui dosar de executare silită. Imobilul este situat pe strada Ghioceilor, iar prețul de pornire a licitației este de 452.785 de lei. Potrivit publicației de vânzare emise …

Economie

Administrația Porturilor Maritime pregătește un contract pe 2 ani pentru salubrizarea porturilor Constanța – zonele Nord, Sud și Midia – și a Portu... 31.08.2026

Compania Națională „Administrația Porturilor Maritime” SA Constanța pregătește un nou contract pentru salubrizarea porturilor Constanța – zonele Nord, Sud și Midia – precum și a Portului Mangalia. În acest moment, compania derulează o consultare a pieței pentru stabilirea valorii estimate a …

Știrile zilei

Președintele Nicușor Dan: România, pregătită să își asume o parte mai mare din responsabilitatea propriei apărări 30.08.2026

România este pregătită să își asume o parte mai mare din responsabilitatea propriei apărări, sporindu-și angajamentele și respectându-le, afirmă președintele Nicușor Dan duminică, pe contul său de X, în urma unei întâlniri avute cu congresmanul Mike Rogers, președintele Comisiei pentru Forțele …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
Administrația Porturilor Maritime pregătește un contract pe 2 ani pentru salubrizarea porturilor Constanța – zonele Nord, Sud și Midia – și a Portului Mangalia

Economie

Administrația Porturilor Maritime pregătește un contract pe 2 ani pentru salubrizarea porturilor Constanța – zonele Nord, Sud și Midia – și a Portului Mangalia 31.08.2026
Interdicțiile de construire din Satul de Vacanță RĂMÂN în picioare, a decis Tribunalul Constanța! Ce investitor imobiliar a vrut să le schimbe MINUTA

Justiție

Interdicțiile de construire din Satul de Vacanță RĂMÂN în picioare, a decis Tribunalul Constanța! Ce investitor imobiliar a vrut să le schimbe MINUTA 31.08.2026
Verdict FINAL după tragedia de la Ostrov! O femeie a murit după ce un tractorist a încurcat drumurile. Iată cât a luat inculpatul

Justiție

Verdict FINAL după tragedia de la Ostrov! O femeie a murit după ce un tractorist a încurcat drumurile. Iată cât a luat inculpatul 31.08.2026
Președintele Nicușor Dan: România, pregătită să își asume o parte mai mare din responsabilitatea propriei apărări

Știrile zilei

Președintele Nicușor Dan: România, pregătită să își asume o parte mai mare din responsabilitatea propriei apărări 30.08.2026
Centru comercial de peste 4.500 mp, proiectat în Eforie Sud. Investiția ar urma să fie realizată pe un teren de 1,7 hectare. Cine este investitorul

Constanța Imobiliară

Centru comercial de peste 4.500 mp, proiectat în Eforie Sud. Investiția ar urma să fie realizată pe un teren de 1,7 hectare. Cine este investitorul 30.08.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.