za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » NOUĂ TERENURI ale unei companii din Constanța, în faliment, scoase la licitație de lichidatorul judiciar. Unde sunt situate bunurile

NOUĂ TERENURI ale unei companii din Constanța, în faliment, scoase la licitație de lichidatorul judiciar. Unde sunt situate bunurile

NOUĂ TERENURI ale unei companii din Constanța, în faliment, scoase la licitație de lichidatorul judiciar. Unde sunt situate bunurile
recoltare grâu

Știrile zilei

21.09.2024

De către Cecilia Zagoneanu

Nouă terenuri situate în Ciocârlia de Sus, aparținând companiei Macondo SRL, din Constanța, în faliment, sunt scoase la licitație de către lichidatorul judiciar al firmei.

Licitațiile pentru bunurile companiei se vor desfășura de miercuri, 25 septembrie 2024, de la ora 12.00, la sediul lichidatorului judiciar CC Insol SPRL, din Constanța, strada Cibinului, nr. 8.

Este vorba, așa cum precizam mai sus, despre nouă terenuri, prețurile pornind de la aproximativ 3.000 de euro.

Vor fi licitate următoarele suprafețe din Ciocârlia de Sus, comuna Ciocârlia, județul Constanța.

  • teren 1.427 mp, la prețul de 3.896 deeuro;
  • teren 14.308 mp, la prețul de 32.050 de euro;
  • teren 2.335 mp, la prețul de 5.721 de euro;
  • teren 13.756 mp, la prețul de 30.813 euro;
  • teren 1.218 mp, la prețul de 2.984 de euro;
  • teren 5.304 mp, la prețul de 12.995 de euro;
  • teren 5.388 mp, la prețul de 13.201 euro;
  • lot 2, 7.191 mp, la prețul de 19.632 de euro;
  • lot 1, 168.212 mp, la prețul de 282.596 de euro.

Terenurile vor fi vândute prin licitație publică cu strigare, în fiecare zi de miercuri, începând din 25 septembrie 2024.

Situația financiară, neschimbată de câțiva ani

Potrivit listafirme.ro, platformă consultată pe 21 septembrie 2024, Macondo SRL a fost înființată în 2005, are sediul social în Costanța, pe bulevardul Ferdinand, nr. 98 și se ocupă, în principal, de comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate.

Asociați figurează, conform sursei citate, Dan Alexandru Colțoiu, Ioan Popescu și Claudiu Dogaru, numele celui din urmă legându-se și de Adco Company SRL, din București.

Administratorul Macondo SRL este, potrivit Registrului Comerțului, CC Insol SPRL.

În 2023, Macondo SRL a declarat zero angajați, zero profit și cifra de afaceri și datorii 197.322 de lei, situația financiară fiind neschimbată de câțiva ani.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Freepik

OBSERVAȚII:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:

Terenuri și ferme de sute de mii de euro din Ciocârlia, scoase din nou la licitație, la preț redus

Etichete:

  • Macondo SRL
  • terenuri Ciocârlia
  • terenuri de vânzare Ciocârlia
  • terenuri Ciocârlia de Sus
  • licitație terenuri Ciocârlia
Articole similare

Știrile zilei

ALERTĂ pe DN22: A luat FOC un autoturism la ieșire din Săcele 02.09.2026

Echipaje de pompieri acționează, la această oră, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism, pe DN22. Potrivit reprezentanților ISU Dobrogea, un autoturism a luat foc la ieșire din localitatea Săcele.Vom reveni cu mai multe amănunte.FOTO cu rol ilustrativCitește și:https://ziarulamprenta.ro/stirile-zilei/oficial-ce-transmit-procurorii-constanteni-despre-soferul-spaniol-care-a-lovit-o-varstnica-pe-trecerea-de-pietoni-din-navodari/582798/

Știrile zilei

OFICIAL: Ce transmit procurorii constănțeni despre șoferul spaniol care a lovit o vârstnică pe trecerea de pietoni din Năvodari 02.09.2026

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța au decis ca șoferul spaniol care a accidentat o femeie pe trecerea de pietoni de pe strada Albinelor din Năvodari să fie plasat sub control judiciar. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța anunță …

Știrile zilei

Alertă alimentară în magazinele METRO: Un produs alimentar, retras de pe rafturi din cauza bacteriei Listeria 02.09.2026

Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA) informează că METRO Cash & Carry  a inițiat retragerea de la comercializare a unui lot de brânză Brie, ca urmare a identificării/detecției bacteriei Listeria monocytogenes. Potrivit ANSVSA, furnizorul SASU PATURAGES COMTOIS a …

De la același autor

Politic

VIDEO George Simion: AUR nu votează niciun guvern din care nu va face parte! 02.09.2026

Liderul AUR, George Simion, a transmis astăzi, 2 septembrie 2026, că „AUR nu votează niciun guvern din care nu va face parte!“. Jurnaliștii de la Știripesurse.ro scriu că precizările liderului AUR au venit în contextul în care PSD ar lua în …

Sănătate

CNAS a lansat portalul eSănătatea Mea: Acces digital la servicii și informații medicale! Iată cum poate fi accesat 02.09.2026

Casa Națională de Asigurări de Sănătate (CNAS) a lansat ieri, 1 septembrie 2026, portalul eSănătatea Mea, despre care reprezentanții instituției spun că este un nou punct digital de acces la servicii și informații medicale. Conform CNAS, portalul, disponibil aici, se adresează …

Administrație locală

Primarul Viorel Ionescu convoacă din nou Consiliul Local Hârșova, pentru a alege viceprimarul orașului! Vezi aici ordinea de zi 02.09.2026

Primarul orașului Hârșova, Viorel Ionescu, a convocat o nouă ședință a Consiliului Local Hârșova, primul punct pe ordinea de zi a discuțiilor aleșilor locali fiind alegerea viceprimarului urbei. Astfel, ședința ordinară a Consiliului Local Hârșova este programată să se desfășoare pe …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
Liceul Teoretic Murfatlar ANGAJEAZĂ îngrijitori de creșă, infirmiere, bucătar și administrator: Condițiile solicitate

Locuri de muncă

Liceul Teoretic Murfatlar ANGAJEAZĂ îngrijitori de creșă, infirmiere, bucătar și administrator: Condițiile solicitate 02.09.2026
ALERTĂ pe DN22: A luat FOC un autoturism la ieșire din Săcele

Știrile zilei

ALERTĂ pe DN22: A luat FOC un autoturism la ieșire din Săcele 02.09.2026
OFICIAL: Ce transmit procurorii constănțeni despre șoferul spaniol care a lovit o vârstnică pe trecerea de pietoni din Năvodari

Știrile zilei

OFICIAL: Ce transmit procurorii constănțeni despre șoferul spaniol care a lovit o vârstnică pe trecerea de pietoni din Năvodari 02.09.2026
Alertă alimentară în magazinele METRO: Un produs alimentar, retras de pe rafturi din cauza bacteriei Listeria

Știrile zilei

Alertă alimentară în magazinele METRO: Un produs alimentar, retras de pe rafturi din cauza bacteriei Listeria 02.09.2026
Expoziția semnată Florentin Sîrbu, intitulată La adăpostul gândului. Structuri exterioare vs refugiu interior, la Muzeul de Artă Constanța

Cultură

Expoziția semnată Florentin Sîrbu, intitulată La adăpostul gândului. Structuri exterioare vs refugiu interior, la Muzeul de Artă Constanța 02.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.