za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » Un apartament cu trei camera din Babadag, scos la licitație la Constanța. Care e prețul de pornire al imobilului

Un apartament cu trei camera din Babadag, scos la licitație la Constanța. Care e prețul de pornire al imobilului

Un apartament cu trei camera din Babadag, scos la licitație la Constanța. Care e prețul de pornire al imobilului

Știrile zilei

18.08.2024

De către Ana-Maria Lipan

Biroul Executorului Judecătoresc Sarkis Ionica, cu sediul pe strada Jupiter, din municipiul Constanța, județul Constanța, organizează o licitație publică pe data de 1 octombrie 2024, la ora 10:00, pentru vânzarea unui apartament situat în orașul Babadag.

Apartamentul, compus din trei camere și dependințe, baie, bucătărie și hol, are o suprafață utilă de 61,20 mp și este situat la etajul 2 al imobilului.

Prețul de pornire al licitației este stabilit la 112.113,00 lei, sumă care reprezintă 75% din valoarea evaluată a proprietății. Aceasta oferă oportunitatea de a achiziționa apartamentul la un preț redus față de valoarea sa de piață. În cazul în care la această licitație nu se obține prețul de pornire stabilit și există cel puțin doi licitatori, vânzarea bunului se va realiza la cel mai mare preț oferit, cu condiția ca acesta să nu fie mai mic de 30% din prețul de pornire al primei licitații.

De asemenea, licitația poate fi adjudecată chiar dacă există un singur ofertant, cu condiția ca acesta să ofere prețul de pornire stabilit pentru licitație.

Aceasta licitație reprezintă o oportunitate pentru potențialii cumpărători de a achiziționa un apartament spațios într-o zonă urbană, cu toate facilitățile necesare.

Persoanele interesate de mai multe informații sau care doresc să participe la licitație sunt invitate să contacteze Biroul Executorului Judecătoresc Sarkis Ionica la numărul de telefon/fax 0241.553.333 sau prin e-mail la adresa [email protected].

Etichete:

  • licitație apartament
  • Apartament Babadag
  • Birou executor
  • trei camere preț
Articole similare

Știrile zilei

FOTO ANR organizează SAREX 2026, un complex exercițiu de căutare și salvare: Riscurile dintr-o urgență maritimă reală, simulate pe Marea Neagră 02.09.2026

Autoritatea Navală Română (ANR) organizează unul dintre cele mai complexe exerciții de căutare și salvare pe Marea Neagră, SAREX 2026, în cadrul căruia echipajele de intervenție abilitate vor întâmpina și gestiona riscurile care se ivesc într-o urgență maritimă reală. Reprezentanții ANR …

Justiție

OFICIAL Doi medici de la Spitalul Militar Constanța, acuzați de LUARE DE MITĂ! Ce spun procurorii DNA 02.09.2026

Doi medici de la Spitalul Militar Constanța au fost puși sub control judiciar pe cauțiune, procurorii militari ai Direcției Naționale Anticorupție acuzându-i pe amândoi de luare de mită, fiind mai multe acte materiale investigate. Unul dintre cei doi medici este șeful …

Știrile zilei

Reprezentanții Hotel Neko din Saturn, unde ISU a activat Planul Roșu după stările de rău acuzate de clienți: Suntem alături de persoanele care au a... 02.09.2026

Reprezentanții Hotelului Neko, din stațiunea Saturn, unde ISU Dobrogea a activat Planul Roșu de intervenție seara trecută, 1 septembrie 2026, ca urmare a stărilor de rău acuzate de zeci de clienți din unitatea de cazare, au transmis un punct de …

De la același autor

Știrile zilei

Ce firmă a câștigat contractul de 3,3 milioane de lei pentru serviciile de curățenie în Portul Constanța? 08.07.2025

Compania Națională „Administrația Porturilor Maritime” SA Constanța a finalizat recent procedura de achiziție publică pentru atribuirea unui contract de servicii de curățenie, destinat întreținerii spațiilor administrative, speciale și de deservire generală din patrimoniul său. Valoarea contractului se ridică la 3.300.797,3 …

Administrație locală

Contractul de peste 73 milioane lei pentru deratizare și dezinsecție, blocat de CNSC. Primăria Constanța obligată să modifice documentația de atrib... 08.07.2025

Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor (CNSC) a admis contestația depusă de societatea Wasval SRL din Iași și a obligat autoritatea contractantă, Primăria Municipiului Constanța, să modifice documentația de atribuire aferentă contractului pentru delegarea serviciilor publice de dezinsecție, deratizare și …

Mamaia

RTH Premium Services, deținută de Virgil Călina, vrea să amenajeze o plajă turistică în Mamaia. Primăria a dat undă verde 07.07.2025

Primăria Municipiului Constanța a emis luni, 7 iulie 2025, certificatul de urbanism cu numărul 1254, având ca scop amenajarea unei plaje turistice în stațiunea Mamaia. Solicitantul certificatului este RTH Premium Services SRL, companie care face parte din portofoliul grupului De Silva, …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
FOTO ANR organizează SAREX 2026, un complex exercițiu de căutare și salvare: Riscurile dintr-o urgență maritimă reală, simulate pe Marea Neagră

Știrile zilei

FOTO ANR organizează SAREX 2026, un complex exercițiu de căutare și salvare: Riscurile dintr-o urgență maritimă reală, simulate pe Marea Neagră 02.09.2026
OFICIAL Doi medici de la Spitalul Militar Constanța, acuzați de LUARE DE MITĂ! Ce spun procurorii DNA

Justiție

OFICIAL Doi medici de la Spitalul Militar Constanța, acuzați de LUARE DE MITĂ! Ce spun procurorii DNA 02.09.2026
Reprezentanții Hotel Neko din Saturn, unde ISU a activat Planul Roșu după stările de rău acuzate de clienți: Suntem alături de persoanele care au avut nevoie de îngrijiri medicale

Știrile zilei

Reprezentanții Hotel Neko din Saturn, unde ISU a activat Planul Roșu după stările de rău acuzate de clienți: Suntem alături de persoanele care au avut nevoie de îngrijiri medicale 02.09.2026
Fiica lui Gigi Becali PIERDE procesul legat de biserica din Techirghiol pe care o construiește tatăl său! Mai poate face apel MINUTA

Justiție

Fiica lui Gigi Becali PIERDE procesul legat de biserica din Techirghiol pe care o construiește tatăl său! Mai poate face apel MINUTA 02.09.2026
FOTO Polițiștii au făcut o percheziție la Corbu! Mascații au găsit un adevărat arsenal: șapte arbalete, un pistol, un arc, săgeți și 400 de bile din plastic și cauciuc

Știrile zilei

FOTO Polițiștii au făcut o percheziție la Corbu! Mascații au găsit un adevărat arsenal: șapte arbalete, un pistol, un arc, săgeți și 400 de bile din plastic și cauciuc 02.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.