za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » Un teren din Năvodari, scos la licitație publică la cererea unor creditori din Gârliciu: Care este prețul de pornire al imobilului

Un teren din Năvodari, scos la licitație publică la cererea unor creditori din Gârliciu: Care este prețul de pornire al imobilului

Un teren din Năvodari, scos la licitație publică la cererea unor creditori din Gârliciu: Care este prețul de pornire al imobilului
Euro

Știrile zilei

21.11.2024

De către Ana-Maria Lipan

Un teren intravilan situat în Năvodari, pe strada Plopilor, cu o suprafață de 288 mp și construcția anexă aferentă, este scos la licitație publică. Prețul de pornire al licitației este de 272.100,00 lei, iar vânzarea va avea loc în data de 11 decembrie 2024, ora 09:00, la sediul Biroului Executor Judecătoresc „Bogdan Ionica” din Constanța.

Biroul Executorului Judecătoresc „Bogdan Ionica” din Constanța, cu sediul în b-dul Ferdinand nr. 36, parter, anunță că, în urma cererii creditorilor, executarea silită a fost autorizată pe baza Sentinței Civile nr. 2979/30.03.2023 a Judecătoriei Constanța, în dosarul nr. 8753/212/2022, iar încuviințarea acesteia s-a făcut prin Încheierea nr. 9469/02.08.2023, pronunțată în dosarul nr. 20068/212/2023.

Astfel, se va organiza o licitație publică pentru vânzarea unui imobil situat în Năvodari, Str. Plopilor nr. 1BIS, județul Constanța, compus dintr-un teren intravilan de 288 mp, cu destinația curți-construcții, și o construcție anexă fără acte (ruină), cu număr cadastral 103739-C1, în suprafață de 15 mp. Întreg imobilul are număr cadastral 103739 și carte funciară deschisă nr. 103739 Năvodari.

Licitația va avea loc la sediul Biroului Executor Judecătoresc „Bogdan Ionica” pe 11 decembrie 2024, la ora 09:00, iar prețul de pornire al vânzării este de 272.100,00 Lei.

Persoanele care consideră că au vreun drept asupra acestui imobil sunt invitate să își revendice drepturile înainte de data licitației, la sediul Biroului Executorului Judecătoresc.

Sursă foto: Pixabay

Etichete:

  • executare silită
  • teren din Năvodari
  • scos la licitație
Articole similare

Știrile zilei

VIDEO Poliţiştii de frontieră, descoperire surpriză în trafic la Mangalia! 05.09.2026

Poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă au descoperit, în urma unor controale, aproximativ 2.000 de bunuri susceptibile a aduce atingere dreptului de proprietate intelectuală al unor mărci cunoscute (articole de îmbrăcăminte, încălțăminte, produse cosmetice și parfumuri), estimate la …

Justiție

VIDEO Bătaie ca în filme pe o stradă din Medgidia! Doi tineri, ARESTAȚI 05.09.2026

Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Medgidia – Biroul Investigații Criminale, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, au reținut doi tineri, de 17 respectiv 25 de ani, bănuiți de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice. Astfel, …

Știrile zilei

Accident GRAV între Nicolae Bălcescu și Dorobanțu! Trei copii și doi adulți, răniți. Trei ambulanțe și două SMURD, trimise la fața locului 05.09.2026

Accident grav între localitățile Nicolae Bălcescu și Dorobanțu, din județul Constanța! Conform primelor date, o mașină s-a răsturnat, iar trei copii ( de 2, 5 și 17 ani), dar și doi adulți (două femei, în vârstă de 35 și 56 ani) …

De la același autor

Știrile zilei

Ce firmă a câștigat contractul de 3,3 milioane de lei pentru serviciile de curățenie în Portul Constanța? 08.07.2025

Compania Națională „Administrația Porturilor Maritime” SA Constanța a finalizat recent procedura de achiziție publică pentru atribuirea unui contract de servicii de curățenie, destinat întreținerii spațiilor administrative, speciale și de deservire generală din patrimoniul său. Valoarea contractului se ridică la 3.300.797,3 …

Administrație locală

Contractul de peste 73 milioane lei pentru deratizare și dezinsecție, blocat de CNSC. Primăria Constanța obligată să modifice documentația de atrib... 08.07.2025

Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor (CNSC) a admis contestația depusă de societatea Wasval SRL din Iași și a obligat autoritatea contractantă, Primăria Municipiului Constanța, să modifice documentația de atribuire aferentă contractului pentru delegarea serviciilor publice de dezinsecție, deratizare și …

Mamaia

RTH Premium Services, deținută de Virgil Călina, vrea să amenajeze o plajă turistică în Mamaia. Primăria a dat undă verde 07.07.2025

Primăria Municipiului Constanța a emis luni, 7 iulie 2025, certificatul de urbanism cu numărul 1254, având ca scop amenajarea unei plaje turistice în stațiunea Mamaia. Solicitantul certificatului este RTH Premium Services SRL, companie care face parte din portofoliul grupului De Silva, …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
VIDEO Poliţiştii de frontieră, descoperire surpriză în trafic la Mangalia!

Știrile zilei

VIDEO Poliţiştii de frontieră, descoperire surpriză în trafic la Mangalia! 05.09.2026
VIDEO Bătaie ca în filme pe o stradă din Medgidia! Doi tineri, ARESTAȚI

Justiție

VIDEO Bătaie ca în filme pe o stradă din Medgidia! Doi tineri, ARESTAȚI 05.09.2026
Accident GRAV între Nicolae Bălcescu și Dorobanțu! Trei copii și doi adulți, răniți. Trei ambulanțe și două SMURD, trimise la fața locului

Știrile zilei

Accident GRAV între Nicolae Bălcescu și Dorobanțu! Trei copii și doi adulți, răniți. Trei ambulanțe și două SMURD, trimise la fața locului 05.09.2026
INTERSTIȚII – expoziție interdisciplinară la Muzeul Ion Jalea din Constanța, duminică, 6 septembrie

Cultură

INTERSTIȚII – expoziție interdisciplinară la Muzeul Ion Jalea din Constanța, duminică, 6 septembrie 05.09.2026
Condamnare de ultim moment la Tribunalul Constanța! Judecătorii au dictat opt ani de temniță. Cine este inculpatul și ce acuzații fac procurorii

Justiție

Condamnare de ultim moment la Tribunalul Constanța! Judecătorii au dictat opt ani de temniță. Cine este inculpatul și ce acuzații fac procurorii 05.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.