UPDATE Panică pe strada Unirii din Constanța: zeci de persoane s-au autoevacuat dintr-un restaurant! Intervin pompierii

Știrile zilei
Un incendiu s-a produs vineri seara, 14 noiembrie, la restaurantul Cosa, situat pe strada Unirii nr. 29 din municipiul Constanța. Focul a izbucnit la burlanul de evacuare.
S-au autoevacuat 40 persoane adulte. La fața locului intervin pompierii de la Detașamentul Fripis cu trei autospeciale de stingere și un echipaj SMURD B2. Intervenția este în desfășurare.
UPDATE
La ora 20:40, incendiul a fost lichidat. Potrivit ISU Dobrogea, au ars hota și tubulatura, fără alte pagube materiale. Din restaurant s-au autoevacuat 25 bărbați si 15 femei. Din fericire, nu există victime.
Citește și:







