FOTO VIDEO O mașină de tip microcar a luat foc în parcarea Carrefour Tomis din Constanța

Știrile zilei
O mașină de tip microcar a fost cuprinsă de flăcări, joi seara, în parcarea centrului comercial Carrefour Tomis din municipiul Constanța.
La fața locului au intervenit pompierii Detașamentului Fripis, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă (ASAS) și un echipaj SMURD B2. Din primele informații este vorba despre un Microcar, care a luat foc.

Intervenția promptă a echipajelor a limitat extinderea incendiului la alte vehicule din apropiere. Din primele informații, nu s-au înregistrat victime. Cauza probabilă a incendiului urmează să fie stabilită de specialiști.

Citește și:
INCENDIU la stadionul din Cernavodă: Intervin mai multe mașini de stingere







