VIDEO A fost reținut șoferul beat care făcea drifturi în Portul Turistic Tomis: Procurorii îl vor după gratii

Știrile zilei
Pe 3 decembrie 2025, în jurul orei 23.10, polițiștii Serviciului Municipal de Siguranță Rutieră au depistat un autoturism, condus de un bărbat, de 37 de ani, care ar fi efectuat drifturi în Portul Turistic Tomis.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,92 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
De asemenea, în urma verificărilor în bazele de date a reieșit că bărbatul are exercitarea dreptului de a conduce suspendată pentru perioada în curs.
În urma administrării probatoriului în cauză, în cursul zilei de ieri, 4 decembrie a.c., procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța a dispus reținerea, pentru 24 de ore, bărbatul fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.
Astăzi, acesta urmează a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, pentru dispunerea măsurilor legale care se impun.
Citește și:






