Incendiu în Nazarcea, la intrarea dinspre Poarta Albă! Au fost trimise 3 autospeciale de stingere, dar și un echipaj SMURD

Știrile zilei
S-a dat alarma la pompieri în Nazarcea, la intrarea dinspre Poarta Albă, astăzi, 5 august 2025, aproape de ora 16.00, când flăcările au cuprins vegetația uscată din zonă!
Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea, pentru a stinge incendiul din Nazarcea, au fost trimise trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, la caz fiind direcționat și un echipaj de prim-ajutor SMURD B2, echipajele fiind de la Detașamentul Palas și PTS Ovidiu.
Intervenția de la Nazarcea este în plină desfășurare.
Sursa foto (cu rol ilustrativ): ISU Delta
OBSERVAȚII:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Citește și:







