Incendiu în Tomis Nord, la Cireșica! A luat foc un apartament la etajul 4 al unui bloc de pe strada Suceava

Știrile zilei
S-a dat alarma la pompieri, care au fost chemați să intervină pentru stingerea unui incendiu în Tomis Nord, la Cireșica, astăzi, 6 iulie 2025, în jurul orei 19.00.
Potrivit primelor informații transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Dobrogea, flăcările au cuprins un apartament situat la etajul al patrulea al unui bloc de pe strada Suceava, din Tomis Nord.
La locul intervenției s-au deplasat mai multe autospeciale de stingere cu apă și spumă alte ISU Dobrogea, autoscara, dar și cadrele medicale.
Misiunea din Tomis Nord a pompierilor constănțeni este în curs de desfășurare.
Foto cu rol ilustrativ
OBSERVAȚII:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Citește și:





