za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » O firmă falimentară a lui Uysal Zeki ar putea rămâne fără bunurile din Constanța. Ce scoate la licitație lichidatorul judiciar

O firmă falimentară a lui Uysal Zeki ar putea rămâne fără bunurile din Constanța. Ce scoate la licitație lichidatorul judiciar

O firmă falimentară a lui Uysal Zeki ar putea rămâne fără bunurile din Constanța. Ce scoate la licitație lichidatorul judiciar
Teren scos la vânzare deținut de MINE LTD SRL, firmă din Lumina

Știrile zilei

19.10.2023

De către Pintilie Claudia

Trei terenuri din Constanța, care aparțin unei firme falimentare din Lumina, unde acționar majoritar era Uysal Zeki, fost președinte a Asociaţiei Oamenilor de Afaceri Turci din Dobrogea, sunt scoase la licitație pentru recuperarea unor debite. 

MAESTRO S.P.R.L. lichidator judiciar al MINE LIMITED SRL cu sediul social în Lumina, strada Mare, nr. 2A, organizează licitație publică în ziua de 2 noiembrie 2023 și ulterior în fiecare zi de joi a săptămânii, ora 15:00, până la adjudecare, la sediul lichidatorului din Constanța pentru vânzarea mai multor terenuri.

Unul dintre acestea este situat în Constanța, pe Bulevardul Ferdinand nr. 51D, nr. Cadastral 3773, și are o suprafață de 315,32 mp. Pentru acest bun prețul de pornire la licitație va fi 622.124 lei fără TVA.

De asemenea, alte două terenuri vor fi scoase la vânzare:

  • Proprietate imobiliară situată în localitatea Constanța, parcelă A157/9 lot 2, nr. Cadastral 222613, județ Constanța, compusă din teren în suprafață de 9.000 mp – prețul de pornire la licitație va fi 588.412,50 Lei, fără TVA;
  • Proprietate imobiliară situată în localitatea Constanța parcelă A157/6 (cu suprafață totală de 9000 mp.), ce cuprinde:
  • a) teren în suprafață de 2.373 mp. situat în localitatea Constanța, parcelă A157/6 lot 1, nr. Cadastral 231422, județ Constanța înscris în C.F. Constanța nr. 231422 și
  • b) teren în suprafață de 6.627 mp. situat în localitatea Constanța, parcelă A157/6 lot 2, nr. Cadastral 113486, județ Constanța înscris în C.F. Constanța nr. 226083 – prețul de pornire la licitație va fi 702.060 Lei, fără TVA;

Potenţialii ofertanţi trebuie să depună cu o zi înainte de ziua licitaţiei, până la ora 11:00, la sediul lichidatorului judiciar, documentația de participare la licitație.

Detalii suplimentare privind, caietele de sarcini, cuprinzând condițiile și regulamentul de participare la licitație se pot obține de la sediul MAESTRO S.P.R.L. din Constanța, strada Dr. A. Karatzalli, nr. 24, Constanța.

Relatii suplimentare se pot obține la numărul de telefon 0241/488.238 și la e-mail: [email protected].

Firma i-a aparținut lui Uysal Zeki, fost președinte a Asociaţiei Oamenilor de Afaceri Turci din Dobrogea

Potrivit listăfirme.ro, site consultat în data de 19 octombrie 2023, MINE LIMITED SRL în prezent în faliment, a fost înființată în 1992 și este deținută de doi cetățeni turci, Uysal Zeki (53%) și Uysal Semih (47%).

Obiectul de activitate al societății era „Fabricarea produselor de morărit„, iar din 2019 nu a mai raportat cifră de afaceri așa cum se poate vedea în tabelul de mai jos:

Pe acționarii firmei falimentare îi mai regăsim și în SC NIOVEL ROMANIA SRL, firmă cu sediul în Mihail Kogălniceanu și care are ca obiect de activitate „”. Acționar unic al firmei este Uysal Merve Baise, care, alături de Uysal Zeki îndeplinește rolul de administrator.

De precizat că acționarul majoritar, Uysal Zeki a fost ales în 2012 președinte al Asociaţiei Oamenilor de Afaceri Turci din Dobrogea. În 2014, el a fost reconfirmat în această funcție pe care a deținut-o până în anul 2018. 

Sursă: www.licitatii-insolventa.ro

OBSERVAȚII:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:

O afaceristă din Lumina, care voia să-și deschidă restaurant în comună a ieșit din firmă după patru luni. Bussines-ul a fost mutat în Năvodari

Un teren și o construcție din Mihail Kogălniceanu ce aparțin unei firme inactive din Lumina sunt scoase la licitație de un administrator judiciar

Etichete:

  • MAESTRO S.P.R.L.
  • Uysal Zeki
  • Uysal Semih
  • Asociaţia Oamenilor de Afaceri Turci din Dobrogea
  • Constanța
  • Lumina
  • licitație
Articole similare

Știrile zilei

Bărbat de 76 de ani dispărut dintr-o comună din județul Tulcea depistat după mobilizarea rapidă a polițiștilor 31.08.2026

În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Tulcea, bărbatul în vârstă de 76 de ani, a cărui dispariție a fost sesizată astăzi, 31 august, a fost identificat și găsit în siguranță. La data de 31 august …

Știrile zilei

Primăria Cumpăna invită GRATUIT elevii Liceului Tehnologic Nicolae Dumitrescu la Aqua Magic Mamaia 31.08.2026

Primăria Cumpăna anunță că miercuri, 2 septembrie 2026, elevii Liceului Tehnologic Nicolae Dumitrescu sunt invitați să petreacă o zi plină de distracție și voie bună la Aqua Magic Mamaia, marcând astfel, într-un mod special, sfârșitul vacanței de vară. Acțiunea este organizată …

Știrile zilei

Ce se întâmplă cu cardul de sănătate de la 1 septembrie: CNAS, precizări importante 31.08.2026

Persoanele asigurate vor avea acces la servicii medicale și după 1 septembrie 2026 fără să fie obligate să utilizeze cartea electronică de identitate, a anunțat luni Casa Națională de Asigurări de Sănătate (CNAS). Cardul național de sănătate va putea fi folosit …

De la același autor

Cultură

FOTO „Matilda, the Musical”, la Constanța în cadrul SEAS 2026. Ioana Rufu: cred că Matilda este în fiecare dintre noi, dar cu atât mai mult în copi... 23.08.2026

Ioana Rufu, coordonatorul copiilor din School of Musical - actriță, lector universitar și specialist în pedagogia teatrală, cu o vastă experiență atât pe scenă, cât și în educația artistică, interpreta rolului Doamna Phelps în spectacolul „Matilda, the Musical”, a oferit …

Știrile zilei

Celebrul birou de arhitectură Foster + Partners pune Constanța pe harta marilor proiecte de regenerare urbană prin proiectul IULIUS 30.07.2026

Cum arată orașele viitorului și ce înseamnă, în practică, regenerarea urbană? Răspunsul vine de la Foster + Partners, unul dintre cele mai influente birouri de arhitectură din lume, autorul unor proiecte emblematice, precum Apple Park. Viziunea prezentată în cadrul expoziției …

Tinerii excepționali ai Constanței

De la poveștile Colegiului Național Militar Alexandru Ioan Cuza din Constanța, la propriul vis împlinit: Daria Milu a fost admisă la Academia Naval... 30.07.2026

Începând de astăzi, Ziarul Amprenta îi prezintă pe cei mai buni foști elevi ai Colegiul Național Militar "Alexandru Ioan Cuza" Constanța care, prin muncă, mult efort și dăruire pentru viitoarea lor profesie, au reușit să își continuă parcursul militar în …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
Bărbat de 76 de ani dispărut dintr-o comună din județul Tulcea depistat după mobilizarea rapidă a polițiștilor

Știrile zilei

Bărbat de 76 de ani dispărut dintr-o comună din județul Tulcea depistat după mobilizarea rapidă a polițiștilor 31.08.2026
Șapte canotori de la CSM Constanța, la Campionatele Europene de tineret din Polonia

Sport

Șapte canotori de la CSM Constanța, la Campionatele Europene de tineret din Polonia 31.08.2026
Lionel Messi îşi încheie cariera internaţională: „După tot acest timp scurs de la finală, după ce m-am gândit îndelung, vreau să vă anunţ pe toţi că mă retrag din fotbalul internaţional!

Sport

Lionel Messi îşi încheie cariera internaţională: „După tot acest timp scurs de la finală, după ce m-am gândit îndelung, vreau să vă anunţ pe toţi că mă retrag din fotbalul internaţional! 31.08.2026
Primăria Eforie ANGAJEAZĂ administrator clădire: Se solicită studii medii

Locuri de muncă

Primăria Eforie ANGAJEAZĂ administrator clădire: Se solicită studii medii 31.08.2026
Primăria Cumpăna invită GRATUIT elevii Liceului Tehnologic Nicolae Dumitrescu la Aqua Magic Mamaia

Știrile zilei

Primăria Cumpăna invită GRATUIT elevii Liceului Tehnologic Nicolae Dumitrescu la Aqua Magic Mamaia 31.08.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.