Accident pe autostrada A2, București – Constanța! O cisternă a intrat într-un parapet, pe podul Anghel Saligny

Știrile zilei
Accident pe autostrada A2, București – Constanța!
Conform primelor date, o cisternă a intrat într-un parapet, pe podul Anghel Saligny, pe sensul de mers spre Fetești.
Cisterna este fără încărcătură.

La fața locului intervin pompierii din cadrul Detașamentului Cernavodă.
Șoferul nu necesita ingrijiri medicale.
Traficul in zona nu este blocat.
Accidentul s-a produs pe A2, la km 146, spre București.
Trafic îngreunat
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că o autocisternă fără încărcătură a lovit glisiera mediană, rămânând imobilizată pe carosabil pe Autostrada A2 sensul București – Constanța, kilometrul 147, în zona localității Fetești, județul Ialomița.
Incidentul nu s-a soldat cu victime. Se circulă dirijat, pe prima banda, autovehiculul avariat fiind semnalizat corespunzător.
Se estimează reluare circulației în condiții normale după ora 13:00.
Citește și







