za-logo

Ne puteți urmări pe:

  • Acasă
  • Știrile zilei
  • Administrație locală
  • Politic
  • Justiție
  • Economie
  • Cultură
  • Tinerii excepționali ai Constanței
  • Învățământ
  • Sport
  • Sănătate
  • Agricultură
  • Externe
  • Locuri de muncă
  • Imobiliare
  • Showbiz
  • Anunțuri

Ne puteți urmări pe:

Acasă » Știrile zilei » Un apartament de pe bulevardul Mamaia, deținut de un constănțean, scos la licitație din cauza unui împrumut nerestituit. Prețul e REDUS cu 25%

Un apartament de pe bulevardul Mamaia, deținut de un constănțean, scos la licitație din cauza unui împrumut nerestituit. Prețul e REDUS cu 25%

Un apartament de pe bulevardul Mamaia, deținut de un constănțean, scos la licitație din cauza unui împrumut nerestituit. Prețul e REDUS cu 25%

Știrile zilei

25.08.2025

De către Ziarul Amprenta

Un apartament de pe bulevardul Mamaia este scos la licitație într-un dosar de executare silită din cauza unei datorii pe care un constănțean o are la o altă persoană fizică.

Potrivit datelor cuprinse în publicația de vânzare imobiliară aferentă dosarului execuțional nr. 86/SME/2025, executorul judecătoresc Marius Eleodor Spireanu, în baza Încheierii de încuviințare a executării silite nr. 5349 din 09.04.2025 pronunțată de Judecătoria Constanța în dosar nr. 8832/212/2025, a titlurilor executorii reprezentate de Contract de împrumut cu garanție imobiliară din mai 2024 și Încheierea nr. 2 din aprilie 2025 emisă în dosar execuțional nr. 86/SME/2025 s-a dispus obligarea debitorului N.C. din Constanța la plata sumelor reprezentând împrumut nerestituit și cheltuieli de executare silită, în favoarea creditorului C. I. I., cu domiciliul în Constanța

Astfel, pe 16 septembrie 2025, la sediul B.E.J. Marius Eleodor Spireanu, situat în Constanța, strada Traian, nr. 32, va avea loc vânzarea la licitație publică a imobilului situat în Constanța, Bulevardul Mamaia nr. 198, constând într-un apartament cu două camere și dependințe, cu suprafață utilă de 79,86 mp, împreună cu dreptul de coproprietate forțată și perpetuă asupra părților și dependintelor comune ale întregului imobil, care prin natură și destinația lor sunt în proprietatea comună și forțată a tuturor proprietarilor, precum și dreptul de proprietate asupra terenului în suprafață indiviză de 15,71 mp, respectiv cota parte de 4,54% din terenul în suprafață totală de 347,80 mp conform actelor de proprietate și 346,00 mp conform măsurătorilor cadastrale, aflat în proprietatea debitorului N. C.

Valoarea de circulație a imobilului este de 852.000 lei, valoare stabilită conform art. 836 alin. (1) C.proc.civ.

Prețul de pornire/începere a licitației este de 639.000 lei, reprezentând 75% din preţul de pornire al primei licitații.

Conform extrasului de carte funciară aflat la dosarul de executare eliberat de către OCPI Constanța – BCPI Constanța, imobilul urmărit este grevat de următoarele sarcini și drepturi reale:

  • drept de superficie, drept de uz, drept de servitute în favoarea ENEL Distribuție Dobrogea S.A.;
  • ipotecă în favoarea creditorului CARAMAN Ianis – Iulian;
  • urmărire silită imobiliară în dosar de executare nr. 157/2024 al BEJ Grasu Gelu Iulian, pentru creditoarea Agricover Credit IFN S.A.;
  • urmărire silită imobiliară în dosar de executare nr. 1078/2025 al BEJ Bogăție Silvia Laura, pentru creditor BNP Paribas Leasing Solutions IFN S.A.;
  • urmărire silită imobil în dosar execuțional nr. 86/ȘME/2025 aflat pe rolul BEJ Spineanu Marius – Eleodor, pentru creditor CARAMAN Ianis – Iulian.

Toți cei care pretind un drept asupra imobilului trebuie să aducă acest lucru la cunoștința executorului judecătoresc înainte de data stabilită pentru vânzare, sub sancțiunea de a nu mai fi luate în considerare după aceea.

De asemenea, toți cei care doresc să cumpere imobilul trebuie să se prezinte la termenul de vânzare, locul fixat și ora stabilită şi până la acest termen să prezinte executorului judecătoresc oferte de cumpărare.

Publicația de vânzare completă poate fi consultată în cele ce urmează:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Sursă: www.executarilicitatii.ro 

OBSERVAȚII:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal. Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:

Apartament cu două camere, situat pe bulevardul Mamaia, scos la licitație pentru o datorie bancară

Etichete:

  • licitație
  • Dosar de executare silită
  • licitație apartament Constanța
  • apartament Constanța
  • Constanța
Articole similare

Justiție

Iată de ce au ANULAT judecătorii exproprierile din cartierul Tomis Nord pentru grădina publică din zona Brotăcei – Tic-Tac! Cazul ajunge la Curtea ... 02.09.2026

Procesul care vizează exproprierile din cartierul Tomis Nord, ce urmau să se facă pentru amnajarea unei grădini publice în zona Brotăcei - Tic-Tac ajunge la Curtea de Apel Constanța, după ce primarul municipiului a atacat în recurs hotărârea nefavorabilă pronunțată …

Justiție

Judecătoria Constanța anunță când începe procesul în dosarul lui Gabriel Ciobanu, fost candidat la Primăria Agigea! 02.09.2026

Magistrații din cadrul Judecătoriei Constanța au stabilit data la care va începe efectiv procesul în dosarul în care Gabriel Ciobanu, fost candidat la Primăria Agigea, din partea USR, a fost trimis în judecată lături de alți colegi consilieri locali! Dosarul penal …

Justiție

Și femeile mai beau câteodată! Șoferiță condamnată la Medgidia pentru conducere sub influența alcoolului. Ce a arătat aparatul Drager 02.09.2026

Judecătoria Medgidia a decis condamnarea în primă instanță a unei șoferițe la închisoare cu suspendare, după ce a fost depistată în trafic conducând un autoturism sub influența alcoolului. Infracțiunea a fost constatată de polițiștii din Medgidia care au efectuat semnal …

De la același autor

Sport

DOLIU în sportul constănțean: A încetat din viață fosta mare handbalistă Larisa Cazacu 01.09.2026

Comunitatea sportivă de la malul mării este în doliu după trecerea în neființă a celei care a fost marea jucătoare Larisa Cazacu, fostă componentă a echipei naționale a României. Fosta sportivă a încetat din viață la vârsta de 69 de …

Știrile zilei

VIDEO UPDATE Plan ROȘU activat la hotelul Neko din Saturn. 6 persoane transportate la spital, 47 de adulți și 11 minori – asistați la fața lo... 01.09.2026

Planul Roșu de Intervenție a fost activat, marți seară, începând cu ora 20:28, în stațiunea Saturn, după ce aproximativ 30 de persoane aflate într-un hotel au acuzat o stare de rău, anunță ISU Dobrogea. Un apel la 112 a semnalat faptul …

Știrile zilei

VIDEO Pericol MORTAL la Valu lui Traian: doi copii au traversat calea ferată printre barierele coborâte 01.09.2026

CFR S.A. atrage atenția asupra riscurilor la care se expun pietoni, conducătorii auto, bicicliștii si, în special, copiii şi tinerii care ignori semnalele de avertizare, traversează calea ferată prin locuri nepermise sau pătrund în zona de siguranță feroviară. Un exemplu …

Lăsați un mesaj Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele Știri
Iată de ce au ANULAT judecătorii exproprierile din cartierul Tomis Nord pentru grădina publică din zona Brotăcei – Tic-Tac! Cazul ajunge la Curtea de Apel

Justiție

Iată de ce au ANULAT judecătorii exproprierile din cartierul Tomis Nord pentru grădina publică din zona Brotăcei – Tic-Tac! Cazul ajunge la Curtea de Apel 02.09.2026
Judecătoria Constanța anunță când începe procesul în dosarul lui Gabriel Ciobanu, fost candidat la Primăria Agigea!

Justiție

Judecătoria Constanța anunță când începe procesul în dosarul lui Gabriel Ciobanu, fost candidat la Primăria Agigea! 02.09.2026
Și femeile mai beau câteodată! Șoferiță condamnată la Medgidia pentru conducere sub influența alcoolului. Ce a arătat aparatul Drager

Justiție

Și femeile mai beau câteodată! Șoferiță condamnată la Medgidia pentru conducere sub influența alcoolului. Ce a arătat aparatul Drager 02.09.2026
DOLIU în sportul constănțean: A încetat din viață fosta mare handbalistă Larisa Cazacu

Sport

DOLIU în sportul constănțean: A încetat din viață fosta mare handbalistă Larisa Cazacu 01.09.2026
VIDEO UPDATE Plan ROȘU activat la hotelul Neko din Saturn. 6 persoane transportate la spital, 47 de adulți și 11 minori - asistați la fața locului

Știrile zilei

VIDEO UPDATE Plan ROȘU activat la hotelul Neko din Saturn. 6 persoane transportate la spital, 47 de adulți și 11 minori - asistați la fața locului 01.09.2026
za-logo

Ziarul Amprenta reprezintă o publicație independentă în care cititorii din județul Constanța, dar și din împrejurimi, pot parcurge cele mai noi și interesante știri. Cititorii au la dispoziție articole de interes local și general, structurate în diferite secţiuni precum: Administrație locală, Politic, Economie, Sănătate, Agricultură, Cultură sau Sport. Încă de la înființare, misiunea noastră a fost aceea de a informa corect cititorii, contribuind astfel la dezvolatarea societăţii şi la formarea unei comunități puternice şi responsabile. Din Redacția Ziarului Amprenta fac parte jurnaliști responsabili și echidistanți, cu experiență în presa locală, care se străduiesc să ofere informații precise, echilibrate și verificate, respectând standardele etice și jurnalistice.

Contactați-ne: [email protected]
Redacția Termeni şi condiţii de utilizare Politica de confidențialitate Politica Cookies Politica EU GDPR

Ziarul Amprenta ©2026

Prin continuarea navigării pe ZiarulAmprenta.ro confirmi acceptarea termenilor și condițiilor de folosire. Citește: Termeni şi condiţii, Politica de Confidențialitate.